SYSTEMOWE GRABIE PROLINE

W skład systemu grabi Proline wchodzą dwa trzonki i cztery głowice robocze, które można w prosty sposób wymieniać.

Do wyboru mamy trzonek aluminiowy (14312) oraz jego tradycyjny odpowiednik wykonany z drewna sosnowego (14311). Trzonki mają taką samą średnicę, zbliżoną wagę, różnią się jedynie długością, gdyż drewniany jest o 10 cm krótszy od aluminiowego. Sam proces wymiany głowicy roboczej jest intuicyjny. Poprzez naciśnięcie palcem zwalniamy blokadę i zdejmujemy grabie. W ich miejsce po prostu wsuwamy inną potrzebną w tym momencie głowicę

– blokada po znalezieniu się w wyznaczonym miejscu zatrzaskuje się – a użytkownik słyszy charakterystyczny i wyraźny „klik”.

Oprócz trzonków w skład systemu wchodzą cztery rodzaje grabi. Są to najczęściej wykorzystywane modele, które pozwalają sprzątać skoszoną trawę, liście oraz gałązki. Głowice wykonane są z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się ono z jednej strony dużym stopniem wytrzymałości, a z drugiej – znakomitą elastycznością. W przypadku grabi uniwersalnych (14316) zęby są sztywne, a w głowicach przeznaczonych do liści charakteryzują się różnym stopniem sprężystości odpowiednim do dedykowanym im zastosowań. Najbardziej elastyczne pazurki mamy w modelu 14313 (szerokość jednego zęba to 10 mm), nieco mniej elastyczne w grabiach małych (14315), a najsztywniejsze w modelu 14314. Warto dodać, że ta ostatnia głowica jest bardzo dobrym rozwiązaniem w czasie wiosennego grabienia np. liści dębowych.

System wymiennych głowic roboczych to propozycja godna rozważenia przez wszystkich, którzy chcą posiadać szerokie spektrum narzędzi do pielęgnacji ogrodu, a dysponują ograniczonym miejscem do ich przechowywania. Głowice oddzielone od trzonka zajmują niewiele miejsca i można je przechowywać na jednym haku. Korzystne jest również to, że posiadając trzonek można w dowolnym czasie uzupełnić spektrum grabi o kolejną głowicę.

JCh (Profix)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar