SYSTEM MILWAUKEE MX FUEL™ – DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH PROFESJONALISTÓW

Milwaukee®, lider na rynku innowacyjnych narzędzi bezprzewodowych dla profesjonalistów, tym razem zdecydowało się zrewolucjonizować rynek lekkiego sprzętu budowlanego zapewniając niezrównaną wydajność, moc porównywalną z urządzeniami sieciowymi, skrócenie czasu pracy, eliminację emisji trujących spalin oraz konieczności częstych konserwacji maszyn, a także redukcję hałasu i poziomu wibracji.

MX FUEL™ 14” Cut-Off Saw

System MX FUEL™ to nowość wśród systemów akumulatorowych MILWAUKEE®, którą producent planuje intensywnie rozwijać (pamiętajmy, że systemy tej marki – M12™ oraz M18™ – na chwilę obecną oferują odpowiednio niemal 100 oraz 200

narzędzi), chroniąc inwestycje swoich użytkowników. Narzędzia MX FUEL™ dostarczają moc dorównującą narzędziom spalinowym, eliminując emisję szkodliwych spalin i umożliwiając korzystanie z narzędzi w zamkniętych przestrzeniach (a także w tunelach czy głębokich wykopach), bez narażania się na ból głowy czy wdychanie oparów i spalin. Dzięki zastosowaniu zasilania akumulatorowego narzędzia MX FUEL™ są idealne do pracy w każdych warunkach, zwłaszcza gdy zasilanie sieciowe lub agregat mogą być problematyczne. Niepotrzebne staje się również stosowanie dodatkowych urządzeń wentylujących czy konserwacja maszyn, a także tak czasochłonne czynności jak problematyczny rozruch maszyn spalinowych (narzędzia akumulatorowe są gotowe do działania momentalnie), przygotowanie mieszkanki paliwowo-olejowej czy jej składowanie i uzupełnianie. Celem producenta było nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy, ale także zmniejszenie śladu węglowego i wyeliminowanie niebezpiecznych zanieczyszczeń.

Obecnie w systemie MX FUEL™ znajdziemy młot wyburzeniowy, wiertnicę diamentową, przecinarkę do betonu, przepychacz do rur oraz od niedawna – mobilny maszt oświetleniowy MX FUEL Tower Light o maksymalnej mocy 27.000 lumenów. Urządzenia te są połączeniem trzech technologii opracowanych przez MILWAUKEE® – akumulatorów REDLITHIUM™, inteligentnej elektroniki REDLINK™ PLUS™ oraz technologii oświetleniowej TRUEVIEW™.

Przyjrzyjmy się bliżej najnowszemu dodatkowi tej gamy – tworząc nowy maszt oświetleniowy MX FUEL™ producent kierował się myślą o pracy z pełną mobilnością i stabilnością, nawet w najbardziej wymagających warunkach pogodowych. Strumień świetlny TRUEVIEW™ ma wysoką intensywność i moc aż do 27.000 lumenów przy zasilaniu sieciowym i aż do 20.000 lumenów przy zasilaniu bezprzewodowym. Dzięki temu gwarantuje idealne doświetlenie w kolorach bliskich światłu naturalnemu nawet podczas nocnych prac budowlanych. Głowice lampy mają regulację w wielu kierunkach, co daje użytkownikowi możliwość nakierowania światła na wybrane przez niego miejsce.

Maszt oświetleniowy MX FUEL™ został wyposażony w trwałe, wysokoudarowe soczewki z poliwęglanu, które mają doskonałą odporność na uderzenia, a także został zaprojektowany tak, aby był mobilny i wytrzymały. Niska waga urządzenia, która wynosi jedynie 48 kg, oraz dwa koła przystosowane do pracy w każdym terenie zapewniają łatwy jego transport, w tym nawet po mokrym i nierównym terenie budowy. Złożone urządzenie ma zaledwie 1,12 metra wysokości, co ułatwia jego transport i przechowywanie. Dzięki zastosowaniu napędu silnikowego maszt oświetleniowy można ustawić w czasie krótszym niż 10 sekund. Jest on wysuwany do wysokości 3,10 m i może wytrzymać obciążenie wiatru o prędkości do 55 km/h. Więcej informacji o najnowszych narzędziach od MILWAUKEE® można znaleźć na stronie: www.milwaukeetool.pl.

opr. HB (mat.MILWAUKEE®)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments