SYSTEM ŁADOWANIA AKUMULATORÓW FESTOOL AIRSTREAM

System ładowana akumulatorów Festool AIRSTREAM wszedł we wrześniu 2016 r. do oferty Festool . Nowa szybka ładowarka Airstream SCA 8 ze zintegrowaną funkcją chłodzenia ładuje nowe akumulatory Airstream nie tylko znacznie szybciej, ale dodatkowo informuje o tym, ile czasu pozostało do ukończenia procesu ładowania.

 

Z systemem Airstream czas ładowania skraca się aż o 65 proc.

Akumulator Airstream podaje również informację o aktualnym stanie naładowania za pomocą zintegrowanego wskaźnika LED. W tym celu trzeba nacisnąć przycisk i wywołać informację o poziomie dostępnej energii. Dzięki temu praca przebiega przede wszystkim szybciej, lepiej i jest bardziej wydajna.

Nowy system do ładowania Airstream, który składa się z

szybkiej ładowarki Airstream SCA 8 i akumulatora Airstream BP 18 Li 5,2 AS, redukuje czas stygnięcia akumulatora, co z kolei skraca łączny proces ładowania o aż do 65 proc. Dzięki temu akumulatory są szybciej gotowe do ponownego użycia, co umożliwia nieprzerwaną pracę. Na placu budowy akumulatory są zazwyczaj używane w różnych urządzeniach i w zależności od zastosowania szybko się rozładowują. Jeśli użytkownik nie ma pod ręką naładowanego akumulatora zastępczego, zmuszony jest czekać aż puste baterie zostaną naładowane energią. Ponieważ przy intensywnym użytkowaniu akumulatory mocno się nagrzewają, zwłaszcza w letnie, gorące dni, muszą ostygnąć przed ponownym naładowaniem.

Dla użytkownika oznacza to niepotrzebny i drogi przestój w pracy. W porównaniu do dostępnej dotychczas ładowarki TCL 3 Festool zwiększył wydajność ładowania aż o 2,5 raza.

Festool_Airstream_01

– Przy montażu każdy przestój narzędzia akumulatorowego kosztuje nie tylko czas i nerwy, ale i pieniądze – stwierdza Jürgen Zehnder, menedżer produktu Festool. – Ułatwiamy rzemieślnikom pracę codzienną dzięki nowej technologii Airstream, ponieważ nasze akumulatory, które charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością, są dużo szybciej gotowe do ponownego użycia. A to jest bardzo praktyczne, zwłaszcza przy zastosowaniach wymagających sporych ilości energii, na przykład podczas cięcia. Jak zawsze, Festool zadbał o to, aby nowe ładowarki mogły ładować również dotychczas produkowane akumulatory Li-Ion 12, 15, jak i 18 V. Wyjątkową zaletą przy tym jest fakt, że nowe akumulatory Li-Ion 5,2 Ah pasują do naszych produktów 18 V, na przykład do mocnej zagłębiarki akumulatorowej TSC 55, poręcznej akumulatorowej piły tarczowej HKC 55, ekstremalnie lekkiej akumulatorowej młotowiertarki BHC 18, elastycznej akumulatorowej wiertarko-wkrętarki T18+3 czy do mocnej akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej Quadrive PDC.

Festool_Airstream_06

Zimny akumulator to pełna moc do pracy

Za szybką wydajnością ładowania kryje się pomysłowa koncepcja chłodzenia, która została w całości od nowa opracowana przez Festool. Podczas ładowania akumulatora Li-Ion chłodne powietrze z otoczenia zasysane jest przez specjalne wloty. Chłodzące powietrze porusza się zamkniętym kanałem chłodzącym. – Najważniejsze w technologii Airstream jest to, że chłodzenie następuje nie na chybił trafił, jak to jest w przypadku innych akumulatorów z systemem chłodzenia, ale konkretnie pomiędzy ogniwami akumulatorowymi – wyjaśnia Jürgen Zehnder. Usuwane ciepłe powietrze prowadzone jest przez otwór łączący akumulator oraz ładowarkę i ponownie wydmuchiwane za pomocą dmuchawy otworami wentylacyjnymi ładowarki. W ten sposób nowe akumulatory Airstream dbają w połączeniu z szybką ładowarką SCA 8 o optymalną wydajność pracy.

Festool_Airstream_02

Zalety nowej technologii Airstream to:

  • Szybsza gotowość akumulatorów do ponownego użycia i wyraźnie lepsza wydajność ładowania;
  • przynajmniej podwójna moc ładowania w porównaniu do tradycyjnej ładowarki TCL 3;
    optymalny wybór przy urządzeniach akumulatorowych o wysokiej wydajności i o długim czasie pracy;
  • wskaźnik: LED pokazuje, ile czasu zostało do pełnego naładowania, i aktualny stan naładowania;
  • oszczędność miejsca i bezpieczne nawijanie kabla na obudowę ładowarki;
    łatwe mocowanie na ścianie ładowarki dzięki podłużnym otworom na tylnej ściance.

 

Koncert życzeń, czyli system wyboru PowerSelect Festool

W

ramach sprawdzonego już systemu wyboru PowerSelect dla asortymentu akumulatorów Festool oferuje wysoką elastyczność, jeśli chodzi o możliwości zakupu elektronarzędzi bezprzewodowych. BASIC zawiera urządzenie wraz z Systainerem (bez akumulatora i ładowarki). W ENERGY można dowolnie łączyć nowe ładowarki SCA 8 lub TCL 6 z nowym akumulatorem 5,2 Ah Airstream lub akumulatorem 2,6 Ah Compact. Ceny (sugerowana cena producenta) są uczciwie skalkulowane. Klient nie płaci więcej – nie gra roli, czy akumulator nabywany jest od razu, czy w późniejszym terminie. Całościowy pakiet klient otrzyma natomiast w zestawie, który zawiera pożądane urządzenie wraz z akumulatorem i ładowarką.

Festool_Airstream_04

Na wszelki wypadek Service all-inclusive

Festool zadbał o wyjątkową usługę dla swoich narzędzi – Service all-inclusive to stały pakiet bez zmartwień. Po zakupieniu urządzenia i jego zarejestrowaniu klient automatycznie otrzymuje następujące usługi: 36 miesięcy na bezpłatne naprawy i części zamienne, nowe urządzenie w przypadku kradzieży w czasie 36 miesięcy, 15 dni na sprawdzenie urządzenia bez ryzyka i gwarancję dostępności części zamiennych przez 10 lat (więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis).

opr. LP (mat. Festool)

Festool_Airstream_08

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments