SYS-POWERSTATION FESTOOL – PEŁNA NIEZALEŻNOŚĆ OD SIECI ELEKTRYCZNEJ

Wyobraźmy sobie, że idziemy na plac budowy i mamy ze sobą zasilanie na cały dzień pracy w solidnym Systainerze. Jesteśmy więc niezależni od sieci elektrycznej i możemy w pracować bez martwienia się o źródło zasilania używanych elektronarzędzi. SYS-PowerStation Festool oferuje nam bowiem 1500 Wh, moc 3680 W i moc szczytową do 11.000 W i zapewnia stabilne napięcie 230 V.

Dzięki przenośnemu magazynowi energii, którym jest SYS-PowerStation Festool, niezależnie od gniazdek, generatorów czy rozdzielnic budowlanych wykonamy np.:
560 poprzecznych cięć ukośnicą Kapex KS 60

podłączoną do odkurzacza mobilnego, jak też ok. 3000 pojedynczych cięć poprzecznych za pomocą pilarki HK55 w litym, konstrukcyjnym drewnie świerkowym 40 x 98 mm oraz naładujemy ok. 20 akumulatorów Li-Ion 18V/5,2 Ah.

Energią z SYS-PowerStation nie tylko zasilimy wykorzystywane na placu budowy elektronarzędzia, ale możemy także do niego podłączyć ekspres do kawy i np. dla swoich pracowników zaparzyć 240 filiżanek espresso. Jest ono też urządzeniem upraszczającym i ułatwiającym prace budowlane – dzięki niemu nie stracimy czasu na szukanie gniazdek elektrycznych i przeciąganie setek metrów kabli. Wykorzystując go, możemy pracować w każdym czasie oraz miejscu przy użyciu dowolnej maszyny zasilanej z sieci, mając pewność, że w 100% wykonamy zaplanowane zadania. W przeciwieństwie do klasycznych źródeł energii wykorzystywanych na budowach, takich jak rozdzielnice budowlane czy generatory, SYS-PowerStation nie hałasuje oraz nie wydziela spalin szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Dzięki temu może być też bez problemu użytkowane w pomieszczeniach. Co więcej, SYS-PowerStation zamienia każde urządzenie przewodowe w akumulatorowe i sprawia, że elektronarzędzia stają się bardziej mobilne. Maszyny o dużym zapotrzebowaniu na energię, takie jak np. pilarka ciesielska, dzięki SYS-PowerStation stają się w pełni mobilne i mogą być niezawodnie użytkowane – mówi Volker Kaupp, menedżer produktu z Festool. – Dodatkowym jego atutem jest stosunkowo niska waga, zaledwie 16 kg, co stanowi 50-70% wagi porównywalnych zasobników energii.

Moc jak z gniazdka

SYS-PowerStation o stałej mocy 3680 W i krótkotrwałej (szczytowej) do 1 000 W zapewnia wystarczającą ilość energii dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci – nawet dla odkurzaczy mobilnych, dużych pilarek i młotowiertarek. Połączenie wysokiej mocy i dużej ilości energii, a także kompaktowości i stosunkowo niskiej wagi, jest unikalne na skalę światową. SYS-PowerStation jest nie tylko kompatybilny ze wszystkimi przewodowymi elektronarzędziami Festool, lecz może również zasilać wszystkie sieciowe elektronarzędzia innych producentów. Obsługuje je bez utraty mocy – tak jak normalne gniazdo 230V. Czas pełnego ładowania SYS-PowerStation wynosi zazwyczaj 3 godziny. Inteligentny system zarządzania wybiera sposób ładowania w zależności od aktualnej temperatury ogniwa. Pozwala to na maksymalne skrócenie czasu ładowania i jednocześnie chroni żywotność akumulatora. Obsługa SYS-PowerStation została zaprojektowana tak, aby była jak najprostsza i najbardziej przejrzysta. Gniazdko do ładowania znajduje się z lewej strony przodu obudowy Systainera3 pod gniazdem służącym do zasilania urządzeń przewodowych, włącznik zaś i ledowy wskaźnik poziomu dostępnej energii – po prawej. Z koeli wewnątrz Systainera znajduje się dodatkowy przycisk, który zapobiega przypadkowemu jego włączeniu podczas transportu. SYS-PowerStation ma też port USB C do szybkiego ładowania urządzeń przenośnych, takich jak tablety czy smartfony.

Pewne planowanie na placu budowy

Dzięki SYS-PowerStation nieprzyjemne niespodzianki lub przerwy w pracy należą do przeszłości, a każde zadanie na placu budowy można zaplanować bez obaw o ciągłość zasilania. Zatem konieczność poszukiwania gniazdka to już przeszłość, podobnie jak uciążliwe przeciąganie kabli, przepełnione rozdzielnice budowlane lub problemy z wyłączającymi się bezpiecznikami.

Zerowa emisja – pełna moc

CO2, tlenki azotu i drobny pył to zmora na placach budowy obciążająca zdrowie pracowników

i środowisko. Źródła zanieczyszczeń to przede wszystkim maszyny napędzane silnikami spalinowymi, takie jak np. generatory Diesla. SYS PowerStation wnosi znaczący wkład w tworzenie bezemisyjnych placów budów. 1500 watogodzin zapewnia wystarczającą ilość energii dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci. Chronimy więc środowisko i zdrowie, wykorzystują jedno urządzenie.

Pełne naładowanie – pełny serwis

SYS PowerStation, jak wszystkie elektronarzędzia Festool, podlega pełnej ochronie serwisowej. Wystarczy, że narzędzie zostanie zarejestrowane do Gwarancji all-inclusive w ciągu 30 dni od zakupu. Rejestracji można dokonać na stronie www.festool.pl/myfestool lub poprzez aplikację Festool Work. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży warunki gwarancji będą dostępne na stronie internetowej www.festool.pl. SYS-PowerStation będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2021 – więcej informacji można znaleźć na stronie www.festool.pl/powerstation.

opr. HB (mat. Festool)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments