ŚWIAT NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII ODLEWNICTWA W TARGACH KIELCE

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL są największym wydarzeniem branżowym w Europie Środkowo-Wschodniej, cenionym także na świecie. Wydarzenie odbywa się w cyklu dwuletnim i podczas każdej odsłony gromadzi liczne grupy wystawców oferujących najnowsze technologie z całego świata oraz branżowych zwiedzających. Targi METAL oraz towarzyszące im targi: ALUMINIUM & NONFERMET, RECYKLING oraz debiutujące wydarzenie HEAT TREATMENT odbędą się od 25 do 27 września 2018 w Targach Kielce.

Tegoroczna edycja targów METAL ma szansę zapisać się nie tylko w historii polskiej branży. Od 23 do 25 września jednocześnie z kieleckimi wystawami z cyklu „Przemysłowej Jesieni” będzie miał miejsce Światowy Kongres Odlewnictwa w Krakowie,

który odbywa się pod hasłem „Creative Foundry”. Warto przypomnieć, że minęło ćwierć wieku od ostatniej wizyty w Polsce członków Światowej Organizacji Odlewnictwa (WFO). Targi Kielce są Srebrnym Sponsorem Kongresu i od lat współpracują z organizatorem tego spotkania – Stowarzyszeniem Technicznym Odlewników Polskich (STOP). W ramach kooperacji kieleckiego ośrodka wystawienniczego i STOP, 26 września do Kielc przyjedzie około 400 delegatów – uczestników Kongresu, którzy będą zwiedzać wystawy METAL, ALUMINIUM & NONFERMET, RECYKLING oraz HEAT TREATMENT. Tegoroczna edycja „Przemysłowej Jesieni” zajmie łącznie około 9.000 metrów kwadratowych powierzchni.

Nowości podczas „Przemysłowej Jesieni 2018”

W tym roku po raz pierwszy w terminie targów METAL zadebiutują targi HEAT TREATMENT dedykowane szerokiej grupie firm związanych z branżą obróbki cieplnej i urządzeń grzejnych. Nowa wystawa w Targach Kielce to unikatowe wydarzenie w tej części Europy, dające możliwość wejścia firmom zagranicznym z nowymi produktami na dynamicznie rozwijający się rynek polski i umocnienia pozycji tych, które już od lat tu działają.
Z myślą o budowaniu długoterminowych relacji między uczestnikami wydarzenia, przeznaczonego dla przemysłu odlewniczego i metalurgicznego, po raz pierwszy stworzona zostanie specjalna Strefa KOOPERACJI. Jej główną rolą jest osiągnięcie satysfakcjonującego efektu rynkowego poprzez współpracę między przedsiębiorcami. Strefa KOOPERACJI skierowana jest do sektora usługowego obsługującego odlewnie, narzędziownie, formiernie, modelarnie, kuźnie, huty i zakłady mechaniczne świadczące wszelkiego rodzaju usługi (w tym obróbki i przygotowania odlewów, projektowania, prototypowania), jak również szeroko rozumianego podwykonawstwa dla firm ze wszystkich gałęzi przemysłu.
Podczas nadchodzącej „Przemysłowej Jesieni” zaplanowano także sekcję tematyczną poświęconą drukowi 3D w metalu. Będzie to wystąpienie kilkunastu firm z zakresu szybkiego prototypowania i druku metalem na potrzeby branży odlewniczej.

Maszyny ciśnieniowe, komponenty i surowce dla odlewnictwa w Kielcach

Targi w Kielcach gromadzą najbardziej liczących się na rynku producentów, oferujących maszyny dla odlewnictwa, szczególnie odlewnictwa ciśnieniowego. Wiele firm w swojej ofercie przedstawi urządzenia peryferyjne i części zamienne do maszyn. Rynek odlewnictwa ciśnieniowego to dynamicznie rozwijający się i wciąż niezaspokojony chłonny sektor, duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości odlewy ciśnieniowe, szczególnie dla przemysłu samochodowego, daje ogromne możliwości producentom maszyn jak i ich klientom.
Szeroką ofertę na targach przedstawią poddostawcy komponentów i surowców dla odlewnictwa. Firmy posiadają w swojej ofercie środki oddzielające, smarne i pomocnicze dla odlewnictwa, urządzenia mieszająco-dozujące, środki chemiczne, rafinatory i modyfikatory do stopów metali oraz pokrycia kokilowe, smary i płyny hydrauliczne.
W ofercie targowej są również dla urządzeń filtrujących do oczyszczania powietrza w odlewniach. Nie zabraknie firm oferujących komputerowe wspomaganie procesów produkcji odlewów i systemów kontrolno-pomiarowych.

Zagraniczni goście i ważne spotkania

Targi METAL to wydarzenie o randze światowej. Podobnie jak w latach poprzednich, w trakcie tegorocznej edycji nie zabraknie zagranicznych reprezentantów, między innymi z Chin, Włoch, Ukrainy, Białorusi czy Rosji.

Organizatorzy wydarzenia odlewniczego zaaranżowali spotkania z potencjalnymi kontrahentami z Europy Wschodniej. W programie targów zaplanowano grupowe wystąpienia firm białoruskich pod auspicjami białoruskiego Stowarzyszenia Odlewników i Metalurgów. Po raz pierwszy Stowarzyszenie Odlewników oraz Metalurgów Republiki Białorusi obecne było w Targach Kielce

w 2016 roku.

– W trakcie tego wydarzenia udało się nam nawiązać wartościowe kontakty biznesowe, jak ten z krakowskim Instytutem Odlewnictwa. Wydarzenie zostało zorganizowane na bardzo wysokim poziomie, profesjonalnie, komfortowo, mogę tylko podziękować – tak Yury Nikalaichyk, prezes białoruskiego stowarzyszenia odlewników, podsumowywał ówczesny pobyt w Polsce.

Także Maurizio Sala, prezydent włoskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn Odlewniczych AMAFOND, potwierdził udział włoskich firm i stowarzyszenia podczas tegorocznych targów METAL 2018. W trakcie wrześniowej wystawy zaplanowano wiele ciekawych spotkań, w tym dotyczących włoskiego rynku odlewniczego. Seminarium „Foundry 4.0: najlepsze rozwiązania z Włoch” odbędzie się 26 września. Prezentacji swojej oferty technologii dla przemysłu odlewniczego dokona zrzeszenie AMAFOND oraz włoskie firmy: FATA ALUMINIUM, FOUNDRY ECOCER, IDRA, IECI, ITALPRESSE, MAGALDI, OMSG, PRIMAFOND, SAVELLI, VIBROPROCESS.

Firmy z Państwa Środka

Gościem honorowym targów odlewniczych w Kielcach ponownie będzie China Foundry Association. Według raportu CAEF – The European Foundry Industry z 2014, Chiny są światowym liderem produkcji odlewów. W 2014 roku ich udział w globalnym rynku odlewniczym wynosił aż 44%. Uczestnictwo chińskich firm oraz China Foundry Association to istotna kwestia dla polskiej branży. Polska stała się ważnym węzłem komunikacyjnym i logistycznym łączącym Euroazję. Azjatyckie firmy coraz aktywniej uczestniczą w wydarzeniach spod znaku „Przemysłowej Jesieni” pod patronatem chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego. Tak będzie również w tym roku. China Foundry Association reprezentować będzie Zhang Zhiyong, wiceprezes i sekretarz generalny CFA, Gao Wei, zastępca sekretarza generalnego CFA oraz Li Mengmeng, menadżer projektu CFA.

Targi METAL ze wsparciem merytorycznym

Niezwykle ważne przy organizacji targów METAL jest wsparcie merytoryczne partnerów. Targi Kielce od lat wspierane są przez Radę Naukowo-Przemysłową oraz Radę Biznesu. Ich rolę w tworzeniu wydarzenia podkreślał także dr Andrzej Mochoń, prezes kieleckich targów, w swoim przemówieniu podczas minionej edycji wydarzenia METAL.

– To między innymi dzięki tej pomocy kieleckie targi odlewnicze stały się znaczącą wystawą w naszej części Europy. Dziękujemy za to, bo dopiero nasze wspólne działanie doskonale promuje rozwój polskiej branży odlewniczej – mówił prezes Targów Kielce w 2016 roku.

Z ważnymi patronatami

Targi METAL 2018 odbędą się pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Przyznany patronat to wyraz uznania dla organizatorów istotnej imprezy na światowej mapie odlewnictwa.
Strategicznym, globalnym partnerem medialnym Targów METAL 2018 jest portal branżowy Foundry-Planet. Thomas Fritsch, CEO portalu, który jest cenionym specjalistą w branży odlewniczej planuje osobiście pojawić w Polsce podczas targów METAL.
Obecność wielu znaczących firm, konkretni, dedykowani klienci (nie tylko z branży odlewniczej), spotkania branżowe, konferencje, seminaria, sesja wyjazdowa 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa „Creative Foundry” z Krakowa do Targów Kielce, liczni zagraniczni goście z całego świata oraz wiele istotnych wydarzeń towarzyszących! Tegoroczna edycja targów METAL 2018, która odbędzie się od 25-27 września 2018 ma szansę zapisać się na kartach historii branży odlewniczej.

 

opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar