Sukces europejskiego formatu International Hardware Fair we Włoszech

W International Hardware Fair Italy wzięło udział ponad 5300 zwiedzających z 30 krajów. Zdaniem wystawców europejskiego formatu International Hardware Fair, nowe targi zakończyły się sukcesem i pozytywnie rokują na przyszłość.

Platforma targowa spełniająca potrzeby przemysłu

Pierwsza edycja International Hardware Fair Italy odbyła się w dniach 5-6 maja 2023 r. w Fiera di Bergamo. W International Hardware Fair Italy 2023, zorganizowanych przez Koelnmesse Italy na wzór International Hardware Fair (EISENWARENMESSE), wzięło udział 302 wystawców, który stoiska rozlokowane były w dwóch halach. Targi spotkały się z dużym zainteresowaniem międzynarodowych firm z 20 krajów, w tym uczestników grupowych i indywidualnych. Oprócz silnego europejskiego

udziału z Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Polski, Grecji, Bułgarii, Holandii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Serbii i Turcji, do premierowego wydarzenia dołączyły też firmy z Australii, Indii, Tajwanu, Chin i Stanów Zjednoczonych.

International Hardware Fair Italy otworzyli (od lewej): Fabio Poma – prezydent Ascom Bergamo, Giacinto Giambellini – prezydent Confartigianato Imprese di Bergamo, Vanessa Pesenti – wiceprezydent ANCE, Carlo Mazzoleni – prezydent Bergamo Chamber of Commerce, John Herbert – sekretarz generalny EDRA-GHIN, Sabrina Canese – prezydent Assofermet, Thomas Rosolia – CEO Koelnmesse Italy, Markus Oster – wiceprezydent Trade Fair Manager, i Luciano Patelli – prezydent Promoberg

Silna synergia z International Hardware Fair (EISENWARENMESSE), największymi na świecie targami dla branży wyrobów metalowych odbywającymi się w Kolonii, była podstawą sukcesu 1. edycji International Hardware Fair Italy, które odnotowały ponad 5300 odwiedzających z 30 krajów. International Hardware Fair Italy planują stać się nowym włoskim „domem” dla wyrobów metalowych w Europie i gościć branże narzędziową, ogrodową, DIY, zabezpieczeń, malarską, energii odnawialnych i materiałów przemysłowych. Włoskie targi są uzupełnieniem targów International Hardware Fair i będą odbywać się w latach nieparzystych.

Od pewnego czasu zbieraliśmy wyraźne sygnały z rynku włoskiego i europejskiego wyrażające potrzebę zorganizowania targów artykułów metalowych, których do tej pory nie było we Włoszech. Rynek udowodnił, że mieliśmy rację – tak skomentował włoską imprezę Markus Oster, wiceprezes ds. zarządzania targami Koelnmesse GmbH w Niemczech. – Sukces pierwszej edycji International Hardware Fair Italy ma podstawę w naszym doświadczeniu w organizacji targów, które pozwoliło zrealizować wystawę, która spełnia rzeczywiste potrzeby branży. Dzięki silnemu wsparciu pierwszej edycji imprezy przez wiele europejskich i włoskich stowarzyszeń udało nam się stworzyć we Włoszech najbardziej reprezentatywną platformę targową dla rynku europejskiego – stwierdził Thomas Rosolia, CEO Koelnmesse Italy.

Współpraca z EDRA/GHIN

Partnerstwo z EDRA/GHIN (European DIY Retail Association-EDRA i Global Home Improvement Network-GHIN) stanowiło ważny krok w kierunku organizacji wydarzenia na poziomie europejskim. – International Hardware Fair Italy były jedną z najbardziej udanych pierwszych edycji targów, jakie miałem przyjemność odwiedzić – ocenił John W. Herbert, sekretarz generalny EDRA/GHIN. – Organizatorzy spotkania branży w Bergamo mogą być bardzo dumni z tego, co osiągnęli. Nowe targi, moim zdaniem, mają przed sobą bardzo obiecującą przyszłość.

Wsparcie krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń

Ponad 20 wiodących stowarzyszeń z różnych sektorów działających zarówno we Włoszech, jak i Europie udzieliło targom mocnego wsparcia. Wśród nich znalazły się m.in.: ZHH (Profesjonalne Stowarzyszenie Handlu Sprzętem), FWI (Stowarzyszenie Producentów Narzędzi w Niemczech), Assofermet Ferramenta (Włoskie Stowarzyszenie Dystrybutorów Sprzętu). Wsparcia imprezie udzieliły też organizacje regionalne Ance Bergamo, Confartigianato Imprese Bergamo, Confindustria Bergamo i Ascom Confcommercio Bergamo (obejmuje jedną z największych sieci biznesowych sprzętu we Włoszech).

Kluczowa rola matchmakingu i konferencje

Program matchmakingowy był kluczowym narzędziem umożliwiającym firmom i dystrybutorom spotkanie się na targach. Podczas International Hardware Fair Italy zorganizowano ponad 200 spotkań biznesowych dzięki współpracy z krajowymi i europejskimi partnerami dystrybucyjnymi specjalizującymi się w różnych kanałach sprzedaży.

Z kolei program konferencji obejmował dwa dni dyskusji na najbardziej aktualne tematy. Omawiano możliwe scenariusze wydarzeń na międzynarodowym rynku w segmentach sprzętowym, budowlanym i DIY, a także strategiczne oraz ekonomiczne czynniki, które będą warunkować łańcuchy dostaw w nadchodzących latach. Nie zabrakło też paneli dyskusyjnych dotyczących ewolucji w biznesowych relacjach B2B, komunikacji społecznej, trendów produktowych, innowacji w sprzęcie ogrodniczym itd. Odbyła się także ceremonia wręczenia nagród targowych, a wśród nich Produktu Roku, przyznawanego we współpracy z International Hardware Fair Italy i Assofermet Ferramenta, a także Oscara del Negozio ferramenta i wyróżnienia Negozio Ascom.

Zdaniem wystawców, wrażenia z pierwszej edycji International Hardware Fair Italy były zdecydowanie pozytywne. – Jest to udane wydarzenie, które przekroczyło nasze oczekiwania. Impreza, szczególnie ze względu na dużą liczbę odwiedzających i wysoki poziom wystawiających się firm, stanie się – jak przewiduję – ważnym punktem na europejskiej scenie targowej obok globalnych, kolońskich EISENWARENMESSE – ocenił Franco Morganti, CEO w Morganti spa Kapriol.

opr. HB (mat. International Hardware Fair Italy)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments