STRUG YATO YT-82144

W najnowszym strugu elektrycznym YT-82144 marka YATO zastosowała wydajny silnik elektryczny o mocy 1300 W. Urządzenie zapewnia dużą szerokość strugania 110 mm i umożliwia błyskawiczne usunięcie nawet 3,5 mm materiału przy pojedynczym cyklu roboczym.

 

Silnik struga YATO YT-82144 napędza wałek z prędkością obrotową 16.000 min-1. Obroty silnika przekazywane są trwałym paskiem wielorowkowym. Urządzenie oferuje szerokość strugania wynoszącą 110 mm i maksymalną jego głębokość – 3,5 mm, co gwarantuje dużą wydajność pracy przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obróbki. Strug YT-82144 przeznaczony jest do prac stolarskich, ciesielskich i dekarskich. Świetnie sprawdzi się w przygotowaniu elementów więźby dachowej, korekcie grubości łat czy kształtowaniu powierzchni

blatów.

 

Elektronarzędzie wyposażono w pokrętło do łatwej regulacji głębokości strugania ze skokiem 0,1 mm i jej ogranicznik. Stopa prezentowanego struga wykonana została z lekkiego i trwałego aluminium. Specjalny rowek umieszczony w przedniej części pozwala strugiem fazować krawędzie. Można nim też wręgować do 11 mm. Urządzenie wyposażone jest w stopkę parkującą. Zabezpiecza ona ostrza i materiał obrabiany przed uszkodzeniem.

 

W strugu YATO YT-82144 nie mogło oczywiście zabraknąć worka na wióry oraz przyłącza (obustronnego) do odkurzacza przemysłowego. Jego zadaniem jest usuwanie wiórów powstających w trakcie strugania. Świetnie wyprofilowana rękojeść główna z okładziną antypoślizgową i gałka pomocnicza zapewniają doskonały chwyt oraz pewne prowadzenie struga po obrabianym materiale. W uchwycie zintegrowano włącznik główny z przyciskiem bezpieczeństwa – oba w zasięgu palca wskazującego i kciuka. Strug jest dostarczany w komplecie z zapasowymi ostrzami.

Marek Pudło, pins

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar