STRUG ELEKTRYCZNY STHOR 79416

Najnowszy strug elektryczny Sthor 79416 przeznaczony jest do obróbki drewna i materiałów drewnopodobnych. Umożliwia zarówno struganie, jak i fazowanie.

Elektronarzędzie napędzane jest silnikiem o mocy 600 W i osiąga maksymalną prędkość obrotową 16.000/min. Do przenoszenia napędu służy trwały pasek wielorowkowy. Maksymalna głębokość strugania wynosi 2 mm, a szerokość to 82 mm. Głębokość strugania reguluje się pokrętłem ze skokiem 0,1 mm, co pozwala wykonywać naprawdę precyzyjne prace stolarskie. W konstrukcji stopy znajdziemy dwa praktyczne rozwiązania – wzdłużnie biegnący rowek, który służy do

tzw. fazowania krawędzi, a w tylnej części z kolei stopkę parkującą, która pozwala odłożyć na bok maszynę bez potrzeby jej wyłączania i także płynnie rozpocząć skrawanie w środku obrabianego elementu. Strug Sthor 79416 przystosowany jest zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych operatorów. W rękojeści głównej umieszczono duży włącznik główny zabezpieczony dodatkowym przyciskiem, który zapobiega przypadkowemu włączeniu elektronarzędzia. Z prawej strony obudowy znajdziemy także przyłącze do odkurzacza przemysłowego. Narzędzie podłącza się do zasilania 2-metrowym kablem.

Marek Pudło

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar