Strug elektryczny Dedra DED7967

Strug elektryczny jest podstawowym narzędziem każdego stolarza i cieśli. Gama jego zastosowań jest bardzo szeroka: od zgrubnego i precyzyjnego strugania elementów drewnianych, do ich wręgowania* czy fazowania.

Strug elektryczny Dedra DED7967 jest przykładem kompaktowego narzędzia. Parametry jego pracy (maksymalne obroty, głębokość i szerokość strugania) wskazują, że urządzenie to przeznaczone jest do precyzyjnych prac wykończeniowych. Zastosowanie 3-nożowej głowicy zapewnia dużą efektywność strugania i bardzo dobrą jakość obrabianej powierzchni nawet w przypadku pracy z twardym drewnem. Urządzenie ma regulację głębokości skrawania, co pozwala na uzyskanie bardzo dokładnej grubości obrabianego materiału.

Zastosowanie prowadnicy równoległej pozwala na wręgowanie (boczne wycięcie w desce) i struganie wzdłuż krawędzi. Dodatkowo rowki w aluminiowej stopie narzędzia dają możliwość strugania narożników (fazowania obrabianego materiału). Komfort pracy znacznie podnosi ergonomiczne wykonanie (wygodne, antypoślizgowe, dobrze wyprofilowane uchwyty, niewielka masa urządzenia) oraz możliwość podłączenia do struga odciągu urobku.
Kompaktowość struga elektrycznego DED7967 sprawia, że urządzenie to sprawdzi się w przy obróbce drewna wymagającej precyzji i dokładności.

* Wycinanie prostoliniowego rowka (wręgu) o bokach prostopadłych dosiebie.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments