STRATEGICZNE PARTNERSTWO LOGISTYCZNE FIRM DACHSER I EURO CRAFT

Euro Craft, czołowa europejska grupa zakupowa w branży budownictwa i przemysłu mająca ponad 2250 stowarzyszonych dystrybutorów detalicznych w całej Europie, wybrała firmę Dachser jako swojego partnera logistycznego. Dzięki globalnemu rozwiązaniu DACHSER DIY-Logistics członkowie grupy zakupowej skorzystają z rozbudowanej europejskiej sieci transportowej i ponad 20-letniego doświadczenia operatora w obsłudze logistycznej sklepów specjalistycznych, marketów budowlanych i centrów ogrodniczych.

 

Każdego roku Dachser przewozi około 5 milionów przesyłek DIY, codziennie dostarczając zaopatrzenie do 18.000 punktów sprzedaży w całej Europie. Wszystko odbywa się w ściśle określonych ramach czasowych, co pozwala zmniejszyć ruch na rampach rozładunkowych i optymalizuje przepływ towarów. – Producenci mogą mieć pewność, że jakość

usług oferowana ich klientom przez operatora jest tak samo wysoka w całej Europie. Dzięki temu możemy znacznie ułatwić dostawcom i partnerom Euro Craft wejście na rynki w kolejnych krajach
– wyjaśnia Jens Wollmann, department head DACHSER DIY-Logistics.
Zyskanie przez Euro Craft Dachsera jako europejskiego partnera logistycznego jest kluczowym krokiem strategicznym dającym partnerom grupy ogromne korzyści. – W Dachser mamy zaufanego partnera, który zapewnia najwyższą jakość, niezawodność i zwartą europejską sieć. Bardzo entuzjastycznie podchodzimy do naszej współpracy – powiedział Peer de Lange, Euro Craft general manager.

Euro Craft powstało w 1995 r, a jego główna siedziba znajduje się w Paryżu. To obecnie sieć składająca się z 6 partnerów europejskich, z których każdy jest największą grupą zakupową dla branży budowlano-przemysłowej na swoim krajowym rynku. Z przeszło 2250 stowarzyszonymi sprzedawcami detalicznymi i ponad 4100 lokalizacjami w ponad 25 krajach łączna wartość obrotów dla wszystkich firm partnerskich wynosi około 8,5 mld euro. Misją Euro Craft jest połączenie interesów swoich uczestników, dostawców, usług i logistyki w celu uzyskania przewagi kosztowej i jak największych efektów synergii zakupowej. Takie podejście ma na celu poprawę warunków rynkowych i możliwości rozwoju dla każdej spółki członkowskiej.


DACHSER DIY-Logistics to specjalistyczne rozwiązanie branżowe, które jest dopasowane do wymagań branży DIY i ogrodniczej. Dachser osiągnął przez nie połączenie wystandaryzowanych podstawowych usług w ramach sieci drobnicowej (transportu, magazynowania, usług dodanych i zintegrowanych systemów IT) z usługami skrojonymi specjalnie pod branżę DIY. Dzięki DACHSER DIY-Logistics Pipeline towar w wymaganej ilości „płynie” od dostawcy do sklepu (lub z powrotem jeśli jest taka konieczność), zapewniając w ten sposób ciągłość zaopatrzenia. Ponadto Dachser dostarcza również produkty dla majsterkowiczów i artykuły ogrodowe bezpośrednio do odbiorców finalnych, co z kolei pomaga klientom wdrażać koncepcje sprzedaży omnichannel. Zespół ekspertów branżowych w europejskich oddziałach Dachser utrzymuje bliski kontakt z producentami i sprzedawcami, oferując kompleksowe porady w kwestiach dostaw i sprzedaży.

opr. HB (mat.Dachser)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar