Strategiczna współpraca Festool i 3M

Firmy 3M Company i TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG (producent produktów marki Festool) zapowiedziały 29 lutego br. nawiązanie strategicznej współpracy, której celem jest zaopatrzenie klientów z branży pokolizyjnych napraw samochodów w nowy, kompleksowy system przygotowania i wykańczania powierzchni.

Współpraca ta łączy najlepsze w swojej klasie materiały ścierne 3M i możliwości sprzedaży oraz dystrybucji w skali globalnej z wysokiej jakości zmechanizowanymi narzędziami Festool i technologiami ekstrakcji pyłu oraz pełną obsługą klientów. Ma ta na celu dostarczenie kompleksowego pakietu narzędziowego klientom z wtórnego rynku samochodowego.

W ramach tej strategicznej współpracy firma 3M’s Automotive Aftermarket Division (AAD) stanie się docelowo wyłącznym dostawcą produktów systemów samochodowych zarówno 3M, jak i firmy Festool dla samochodowego rynku wtórnego. Zapowiedziano, że nowy system wystartuje w USA i Kanadzie w roku 2016. W innych krajach zostanie wprowadzony w późniejszym terminie. Nowy system reaguje na wzrastający popyt klientów z branży napraw pokolizyjnych na wysoce efektywne rozwiązania ekstrakcji pyłu typu wszystko w jednym, sprzyjające potrzebie utrzymywania czystszych, bardziej wydajnych i przynoszących większe zyski warsztatów blacharsko-lakierniczych.

Nasza współpraca z Festool Automotive Systems łączy przodującą rolę 3M w technologii materiałów ściernych z wysokiej jakości zmechanizowanymi narzędziami Festool, technologiami ekstrakcji pyłu wraz z obsługą, co pozwala dostarczyć klientom niezrównane rozwiązania w zakresie potrzeb kompletnej pracy bezpyłowej – powiedział Laurie Altman, wiceprezydent i dyrektor generalny 3M’s Automotive Aftermarket Division. – Dzięki temu porozumieniu klienci samochodowego rynku wtórnego będą mieli teraz dostęp do jednego z najbardziej kompleksowych w tej branży pakietów ofert od pojedynczego dostawcy.

Z dumą rozpoczynamy współpracę z 3M w celu zaoferowania systemów wysokiej jakości obróbki powierzchni dla warsztatów blacharsko-lakierniczych – powiedział Christian Oltzscher, chief sales oficer w TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG. – Łącząc światowej klasy pakiety zmechanizowanych narzędzi i materiałów ściernych z fachowością i szerokimi możliwościami dystrybucyjnymi profesjonalistów ds. sprzedaży i usług z 3M, jeszcze lepiej będziemy mogli obsługiwać klientów z samochodowego rynku wtórnego. Naszym celem jest podwyższenie rentowności warsztatów.

3M’s Automotive Aftermarket Division (AAD) obejmuje cały świat, służąc branży samochodowych napraw pokolizyjnych za pośrednictwem ponad 70 filii. 3M AAD posiada głęboką wiedzę branżową i utrzymuje szerokie kontakty ze specjalistami w dziedzinie pokolizyjnych napraw samochodów. Teraz we współpracy z Festool Automotive Systems oferta 3M dla klientów będzie mieć jeszcze większą wartość. Najlepsze w swojej klasie innowacyjne materiały ścierne, w tym nowy materiał 3M™ Cubitron™ II, będą teraz oferowane razem ze zmechanizowanymi narzędziami do przygotowania powierzchni, możliwością ekstrakcji pyłu i obsługą, tworząc jeden z najbardziej efektywnych oraz kompleksowych systemów przygotowania i wykańczania powierzchni w branży reperacji pokolizyjnej samochodów.

Festool od 90 lat jest producentem wysokiej jakości narzędzi do najbardziej wymagających zastosowań. Cieszący się zasłużoną reputacją dotyczącą innowacyjności i jakości produkuje zmechanizowane narzędzia uważane powszechnie za najlepsze na rynku napraw samochodowych, w tym szlifierki pneumatyczne i elektryczne, polerki i dyski szlifierskie oraz pompy ssące i stacje robocze do przygotowania powierzchni. Festool obok istniejących produktów kontynuuje opracowywanie nowej linii „inteligentnych narzędzi”, aby w przyszłości usprawnić w jeszcze większym stopniu naprawypokolizyjne.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments