Stołowe i kolumnowe wiertarki LUNA

Wśród wielu maszyn oferowanych przez firmę LUNA Polska dość dużą grupę stanowią stołowe i kolumnowe wiertarki warsztatowe. Do wyboru są zarówno urządzenia o prostej budowie, jak i bardziej zaawansowane konstrukcyjne. W artykule przyjrzymy się bliżej ofercie tych maszyn.


Omawianie maszyn zaczniemy od wiertarek marki Luna przeznaczonych zarówno dla warsztatów rzemieślniczych jak i dla przemysłu. Jest to doskonały wybór dla użytkowników, dla których istotna jest wysoka jakość i niezawodność produktu. Wiertarki o symbolach MD20BV (stołowa) i MD20FV (kolumnowa) to najmniejsze urządzenia, których źródłem napędu są

silniki 1-fazowe o mocy 2,25 kW. Można nimi wywiercić w stali otwór o średnicy do 20 mm. Zarówno w wiertarce stołowej, jak i kolumnowej posuw pionowy wrzeciona dokonywany jest ręcznie za pomocą trójramiennej dźwigni. Wiertarki są wyposażone w wyświetlacz pokazujący aktualne obroty wrzeciona. W wiertarce stołowej maksymalna odległość od końca wrzeciona do powierzchni stołu wynosi 450 mm, a w wiertarce kolumnowej ten parametr wynosi 680 mm. Dodatkowo w wiertarce kolumnowej jest możliwy pochył stołu w zakresie 45°. Zmiany pionowego położenia stołu dokonujemy korbą dzięki listwie zębatej umocowanej na kolumnie wiertarki. W wyposażeniu wiertarki znajduje się uchwyt szybkomocujący, osłona uchwytu i wyłącznik bezpieczeństwa, który unieruchamia maszynę w przypadku zaniku napięcia.

Kolejne wiertarki MD30B (stołowa), MD30F (kolumnowa) wyposażone są w ośmiostopniowe skrzynki przekładniowe, które pozwalają na uzyskanie ośmiu prędkości obrotowych wrzeciona. W tym przypadku wszystkie wiertarki są napędzane silnikami 3-fazowymi. Głowica wiertarki, jak i ramię stołu mogą być przekręcane dookoła w zakresie 360°. Dzięki listwie zębatej można również bezproblemowo zmieniać ich położenie w pionie. Dwie pierwsze wiertarki (MD30B i MD30F) mają silniki o mocy 0,65 kW. Zapewniają one prędkość wrzeciona w zakresie od 105 do 2900 obr./min. Wiertarkami tymi można wywiercić otwory w stali do średnicy 25 mm. Posuw pionowy wrzeciona jest realizowany ręcznie. Wiertarki MD 30 posiadają cyfrowy miernik głębokości wiercenia. Ten typ wiertarki dostarczany jest z uchwytem szybkomocującym o zakresie 3–16 mm, stożkowym trzpieniem MK3 oraz tulejami redukcyjnymi MK3-MK2 i MK4-MK2.

Nowymi produktami w ofercie są wiertarki Luna MD31B i MD31F zamontowane na mocnej kolumnie stalowej. Głowica wiertarek i ramię stołu mogą być przekręcane w zakresie 360° oraz przesuwane w górę i w dół wzdłuż listwy zębatej. Napęd podawany jest poprzez przekładnię zębatą z kołami o skośnych zębach wykonanych ze stali i materiału fibrowego, zapewniających cichy bieg i wymagających minimum serwisu. Szybkie i łatwe ustawianie jednej z 8 prędkości roboczych zapewnia skrzynia przekładniowa. Maszyny posiadają wyłącznik nadmiarowy, zwalniający przy zaniku napięcia i wyłącznik awaryjny. Wykonane są w klasie szczelności IP 41.

Dla użytkowników o mniejszych wymaganiach firma Luna posiada w swojej ofercie wiertarki marki Ferax. Wiertarki Ferax to ręczne wiertarki stołowe i kolumnowe z napędem pasowo-klinowym. Pasowa przekładnia umożliwia uzyskanie 12 prędkości obrotowych wrzeciona w zakresie od 120 do 2700 obr./min. Wiertarki są oznaczone jako: 16 DDB, 20 DDB (wiertarki stołowe) i 16 DDF, 20 DDF oraz 25DDF3 (wiertarki kolumnowe). Liczba w symbolu wiertarki informuje nas o maksymalnej średnicy otworu, który możemy wywiercić nimi w stali. Wrzeciona wiertarek są łożyskowane kulkowo, a ustawienie głębokości wiercenia umożliwia specjalna podziałka. Laserowy krzyż ułatwia wyznaczenie punktu rozpoczęcia wiercenia.

Dla użytkowników o najwyższych wymaganiach firma Luna Polska oferuje wiertarki stołowe i kolumnowe firmy Arboga, wyposażone w skrzynie przekładniowe umożliwiające wybranie jednej z ośmiu prędkości wiercenia. Wiertarkami można wywiercić otwory o średnicy do 25 mm (A 2608, A 2608T, A 2608M) i do 30 mm (A 3008 i

A 3008 M). Dzięki skrzyni przekładniowej i mechanicznemu posuwowi wiertarkami tymi można wykonać gwintowanie otworów do rozmiaru M16. Zalecane jest wykonywanie maksymalnie czterech gwintów w ciągu minuty. Wszystkie wiertarki napędzane są silnikami trójfazowymi o mocach: 0,65, 0,75 lub 0,9 kW.

Ofertę wiertarek firmy Luna uzupełnia szeroki zakres akcesoriów i części zamiennych. Należy przy tym podkreślić, iż firma dysponuje własnym serwisem zlokalizowanym w Katowicach, w którym dokonywane są zarówno naprawy gwarancyjne jak i pogwarancyjne. W siedzibie firmy znajduje się również Centrum Maszynowe, w którym istnieje możliwość przetestowania wybranych maszyn przed dokonaniemzakupu.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Piły tarczowe od marki Högert Technik

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży stolarskiej, marka Högert Technik wprowadziła do swojego portfolio nowe piły tarczowe z uzębieniem węglikowym.

Piły tarczowe Högert Technik do cięcia wielu materiałów

Narzędzia przeznaczone są do cięcia różnego rodzaju elementów wykonanych z drewna litego, jak i materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty OSB, wiórowe i pilśniowe oraz sklejki. Znajdą zastosowanie podczas prac stolarskich, remontowo-budowlanych oraz wykończeniowych. Omawiane piły tarczowe stosuje się, w zależności od ich wymiarów, do pracy z ręcznymi akumulatorowymi pilarkami tarczowymi i ukośnicami zasilanymi sieciowo lub akumulatorowo.

Trwała konstrukcja i wysoka jakość cięcia

Dzięki niewielkiej grubości zębów stawiają mniejsze opory przy cięciu. Charakteryzują się też dużą

odpornością na temperaturę i odkształcenia. Korpusy pił tarczowych Högert Technik wykonane zostały ze stopu stali manganowej Mn65, co zapewnia im maksymalną trwałość.
Narzędzia dostępne są w średnicach 160, 165, 185, 190, 216, 250 oraz 255 mm z otworami mocującymi 30 mm. Aby można było je mocować we większości pilarek dostępnych na rynku, na ich standardowym wyposażeniu znajdują się pierścienie redukcyjne 25, 20 i 16 mm.


Piły tarczowe Högert Technik zostały oznaczone indeksami od HT6D773 do HT6D790. Każdy ich rozmiar oferowany jest z różną liczbą węglikowych zębów tnących umożliwiających szybkie lub precyzyjne cięcie. Maksymalne obroty tych narzędzi wynoszą od 5900 do 9500/min. Prezentowane piły tarczowe gwarantują cięcie bez wyszczerbień dzięki zastosowaniu w nich zębów o geometrii ATB (Alternate Top Bevel). Ich wierzchołek frezowany jest pod kątem naprzemiennie w przeciwnych kierunkach. Jak wiadomo, w przypadku zębów ATB na jakość pracy pił tarczowych ma wpływ ich liczba – im jest większa, tym gładsze krawędzie po przecięciu.

Zwiększona trwałość ich uzębienia węglikowego oraz doskonałe dopasowanie do optymalnych szybkości cięcia wpływają pozytywnie na trwałość prezentowanych tarcz i zapewniają ich długotrwałe użytkowanie. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców piły tarczowe Högert Technik doskonale nadają się do użytku profesjonalnego. Są one dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki na terenie całego kraju oraz w sprzedaży online. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu