Stół zaciskowy MASTER 800

W ofercie stołów zaciskowych marki Wolfcraft znajduje się kilka odmiennych modeli różniących się parametrami, funkcjonalnością i wielkością. Najprostsze stoły pozwalają na proste zaciskanie obrabianego materiału zarówno w płaszczyźnie, jak i w przypadku mocowania równoległego.

 

 

Zaznaczyć należy, iż wszystkie stoły Wolfcraft mają mechanizm szybkiego składania zapewniający łatwe ich przechowywanie na małej powierzchni. Modele najbardziej rozbudowane, takie jak Master Cut 1000, łączą w sobie cechy stołu maszynowego i roboczego poprzez możliwość montażu elektronarzędzi – pilarki ręcznej, wyrzynarki czy frezarki górnowrzecionowej. W rodzinie

stołów zaciskowych Wolfcraft ciekawą propozycją jest stół Master 800. Profesjonalny użytkownik docenii przede wszystkim stabilność i solidne wykonanie konstrukcji stołu (maksymalne obciążenie aż 200 kg) i dużą siłę zacisku szczęk. Wyjątkowo duża powierzchnia stołu pozwala na swobodną pracę także z większymi lub dłuższymi elementami. Najciekawszą cechą stołu Master 800 jest jednak unikalny, podwójny, opatentowany system zaciskowy. Jako jedyny posiada on dwie niezależnie sterowane szczęki. Szczęka tylna jest sterowana za pomocą pedałów. Zaciskanie i luzowanie obrabianego przedmiotu można za jej pomocą przeprowadzić dwojako: (1) przez równolegle zaciskanie lub luzowanie obu jego stron (lewa/prawa) albo (2) poprzez niezależne zaciśnięcie jednej ze stron.

Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie obu rąk do manipulacji obrabianym przedmiotem (umiejscowienie w szczękach stołu i korekcja pozycji) z jednoczesnym wstępnym zaciskiem. W wyniku tego wzrasta komfort i szybkość obróbki tak mocowanego materiału. Zastosowanie dwóch niezależnie sterowanych szczęk zaciskowych zwiększa też możliwości stołu podczas obróbki przedmiotów o nieregularnych kształtach i zapewnia znacznie większy kąt rozwarcia szczęk. Dodatkowo przednia płyta stołu wyposażona jest w śruby zaciskowe i wygodne pokrętła umożliwiające dokładne zaciskanie i szybkie luzowanie przedmiotu.

Master 800 posiada wiele innych interesujących udogodnień. Producent pomyślał o dodatkowej listwie w podstawie stołu, która może posłużyć jako wygodny uchwyt na narzędzia ręczne: wkrętaki lub kombinerki. Ergonomicznie ukształtowany szeroki próg przedni daje możliwość oparcia stopy i zapewnia wygodną pozycję pracy. Kolejnym szczegółem zwiększającym walory użytkowe stołu Master 800 jest magnes w płycie MDF pozwalający na bezpieczne przechowywanie gwoździ i wkrętów. Pracując ze stołem Master 800, mamy możliwość wykorzystania dwóch opcji adapterów zaciskowych. Pierwsze cztery adaptery z tworzywa sztucznego, dowolnie ustawiane w otworach na płycie stołu, służą do zaciskania przedmiotów w płaszczyźnie, zaś kolejne cztery można wykorzystać do zaciskania przedmiotów okrągłych. Zaznaczyć należy, iż producent udziela aż pięcioletniej gwarancji na opisywany model stołu. Master 800 jest więc idealnym rozwiązaniem dla poszukujących narzędzi wysokiej jakości ułatwiających wszelkie prace domowe i warsztatowe.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments