Steinel na targach Light+Building

Targi Light + Building, które odbyły się w dniach od 30 marca do 4 kwietnia br., potwierdziły swój status największej światowej wystawy oświetlenia. Firma STEINEL zaprezentowała się podczas impezy na pięciu stoiskach. Pokazano nowości produktowe zarówno z linii profesjonalnej, jak i DIY.

 

 

Steinel jako jedyny producent na świecie może pochwalić się wykorzystaniem w swoich produktach aż czterech technologii detekcji ruchu i obecności: technologii podczerwieni PIR, wysokiej częstotliwości HF, ultrasonic i kamery obecności. Najciekawszym i unikalnym na skalę światową rozwiązaniem zaprezentowanym na targach Light + Building przez firmą STEINEL

była kamera obecności HPD 1. Jest to pierwszy czujnik wykrywający obecność obiektu, a nie jego ruch.

Rozpoznaje on osoby poruszające się, ale i będące w bezruchu, zarówno stojące, jak i siedzące. Możliwe jest wydzielenie dwóch niezależnych obszarów detekcji, w których kamera wykrywa obecność osób, ale także je zlicza. Przez 5 lat najlepsi specjaliści na świecie, pracownicy naukowi uniwersytetów projektowali system, w którym analiza obrazu odbywa się bezpośrednio w czujniku. Informacje przekazywane są przez interfejs IP lub przekaźnik. Dzięki temu rozwiązaniu otwierają się zupełnie nowe obszary zastosowań w automatyzacji budynków.

 

Jednym z najciekawszych rozwiązań zaprezentowanych na targach jest czujnik ruchu iHF 3D, który umożliwia zastosowanie technologii wysokiej częstotliwości na zewnątrz. Ten inteligentny czujnik wysokiej częstotliwości zaskakuje precyzją i sensacyjnymi możliwościami regulacji zasięgu. Rozpoznaje jednakowo dobrze ruch z odległości 8 m bez względu na kierunek, z którego następuje.

STEINEL zaprezentował również czujniki w technologii ultrasonic, która jest standardem w USA. Fale aktywnie emitowane z czujnika całkowicie wypełniają przestrzeń, docierają do wszystkich zaułków, obejmując obiekty, które znajdują się w pomieszczeniu. Czujniki identyfikują każdy ruch nawet bez wzajemnego widzenia pomiędzy czujnikiem i poruszającym się obiektem. Technologia ta znajduje zastosowanie zwłaszcza w otwartych przestrzeniach i pomieszczeniach z filarami. W przeciwieństwie do fal wysokiej częstotliwości, fale ultrasonic nie przenikają przez przeszkody, np. przez cienkie ściany. Są bardzo wrażliwe i dlatego szczególnie polecane do pomieszczeń, w których czynności wykonywane są na siedząco. STEINEL oferuje w tej technologii cztery czujniki: DualTech – połączenie technologii PIR i HF, US 360, Dual US, Single US.

 

 

Na targach zaprezentowana została też nowa generacja lamp solarycznych, które poza energią słoneczną nie wymagają innego zasilania. Nowe rozwiązania gwarantują najwyższą efektywność i wydajność dzięki najwyższej jakości komponentom, poczynając od monokrystalicznego panelu solarycznego, poprzez bardzo wydajny system diod LED, wytrzymały na obciążenia, zintegrowany w lampie czujnik PIR, akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy, który zapewni działanie oprawy przez 60 dni bez doładowywania, po opatentowane oprogramowanie firmy Steinel. Lampy solaryczne XSolar działają zawsze, bez względu na pogodę.

Oprócz wymienionych powyżej zupełnie nowych technologii, rozwiązań, produktów firma STEINEL zaprezentowała na targach również wiele będących aktualnie w ofercie produktów w zupełnie nowych odsłonach. Pod dotychczasowym designem kryją się obecnie zupełnie nowe możliwości.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar