STATYWY ALUMINIOWE VOREL 18020 i 18021

Lekkich statywów aluminiowych używa się nie tylko w fotografii, ale także w geodezji i budownictwie. Nie dziwi więc fakt, że narzędziowa marka VOREL wzbogaciła swoją ofertę o dwa lekkie statywy oznaczone jako 18020 i 18021.

VOREL 18020 to lekki statyw aluminiowy (tripod) przeznaczony do laserów budowlanych, aparatów fotograficznych, dalmierzy, lunet itp. urządzeń wyposażonych w montażowe gniazdo gwintowane 3/8″. Sprzęt ma trzysegmentowe nogi regulowane teleskopowo oraz antypoślizgowe stopki na przegubach kulowych ułatwiające stabilne jego ustawienie. Wyposażony jest w ruchomą głowicę z

wygodnym uchwytem i pokrętłem, jak również w libelkę ułatwiającą i przyspieszającą poziomowanie, którą umieszczono na głowicy. Kolumna statywu jest ruchoma, a jej wysokość reguluje się wygodnie za pomocą korbki. Praktycznym akcesorium, które znajdziemy w statywie VOREL 18020, jest haczyk. Może on posłużyć do jego obciążenia, np. do zawieszenia torby. Wysokość statywu VOREL 18020 możemy ustawić w zakresie 500-1500 mm (wysokość maksymalna z opuszczoną kolumną: 1200 mm).
Drugi z aluminiowych statywów – VOREL 18021 – ma niewielkie rozmiary i pracuje w zakresie wysokości od 250 do 500 mm. Przeznaczony jest więc do lekkich urządzeń optycznych, takich jak aparaty, lornetki, dalmierze i wskaźniki laserowe z gniazdem gwintowanym 3/8″. Ma trzysegmentowe nogi regulowane teleskopowo, ruchomą głowicę z wygodnym uchwytem i pokrętłem oraz znajdującą się na niej libelkę dopoziomowania.

HB
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar