STALCO PERFECT POWERMAX – POZIOMNICE KLASY PREMIUM

Stalco opracowało serię poziomnic Perfect Powermax. Są to narzędzia z wysokiej profesjonalnej półki jakościowej odznaczające się dużą dokładnością i trwałością. Nie ustępują pod tymi względem poziomnicom renomowanych światowych producentów.

Firma Stalco od pięciu lat produkuje poziomnice, łaty murarskie i kątownice, które są chętnie kupowane oraz używane przez firmy budowlane. Dotychczas wytwarzała poziomnice Stalco Perfect anodowane i czerwone. W tym roku rozpoczęła produkcję poziomnic klasy premium serii Stalco Perfect Powermax. – Dwa lata trwały prace nad jej opracowaniem – mówi

Marek Zając, prezes zarządu spółki Stalco. – W tym czasie skupiliśmy się głównie na zapewnieniu tym narzędziom najwyższej dokładności, jakości wykonania i trwałości. Niedawno wdrożyliśmy je do produkcji, stając się jedynym polskim wytwórcą, który oferuje poziomnice z jakościowej półki premium i z powodzeniem konkuruje z renomowanymi globalnymi dostawcami tego typu produktów.

Poziomnice Stalco Perfect Powermax to przemyślany produkt. – Ich projekt powstał w wyniku analizy potrzeb użytkowników tego typu narzędzi – informuje Marek Zając. – Zanim zaczęliśmy je produkować, przeszły wymagające testy w firmach budowlanych. Wszystkie uwagi użytkowników profesjonalnych uwzględniliśmy w fazie doskonalenia projektu nowych poziomnic Powermax. Efektem naszych prac i analiz jest zastosowanie w nich trzech libelek z efektem powiększenia i zwiększenie wymiarów libelli pokazującej poziom. Dzięki temu wskazania tych narzędzi można łatwo odczytać z każdej strony. Poziomnice Powermax produkujemy z 2-teowego profilu aluminiowego, przez co zapewniamy im dużą sztywność. Jest on frezowany obustronnie, dzięki czemu dokładność pomiarowa nowych poziomnic jest bardzo wysoka i wynosi do 0,5 mm/m. Frezowanie gwarantuje im też lepsze przyleganie do mierzonej powierzchni. Opracowując poziomnice Stalco Perfect Powermax, nie zapomnieliśmy wyposażyć ich w ergonomiczne uchwyty. Dzięki temu są łatwe w stosowaniu i przenoszeniu. Do tego dodaliśmy korki z tworzywa amortyzującego uderzenia z jednostronnymi wypustami stabilizującymi poziomnicę na płaskiej powierzchni. Nie ślizga się więc ona, co ułatwia wyznaczanie punktów lub linii. W procesie malowania proszkowego zabezpieczyliśmy powierzchnię poziomnic przed uszkodzeniami. Jest ona bardzo gładka i dlatego łatwo ją oczyszczać z zapraw i utrzymywać w czystości. Nasze nowe poziomnice Powermax produkujemy w długościach: 40, 60, 80, 100, 120, 150 i 200 cm. Można więc je z powodzeniem stosować we wszystkich pracach budowlanych.

Firma ze Skawiny podczas wytwarzania swoich poziomnic dba w sposób szczególny o jakość procesów produkcyjnych i stosuje nowoczesne technologie oraz rygorystyczną kontrolę jakości. I tak produkcja poziomnic Powermax rozpoczyna się kontrolą dokładności wykonania profili aluminiowych, z których powstaje korpus tych narzędzi. – Komponenty kupujemy u najbardziej renomowanych europejskich dostawców – mówi Artur Kostecki, odpowiedzialny za jakość w zakładzie produkcyjnym poziomnic Stalco. – Nasze nowe poziomnice serii Powermax montujemy z 2-komorowych profili aluminiowych pochodzących od polskiego dostawcy. Najpierw sprawdzamy ich dokładność na szynie traserskiej. Gdy odpowiadają naszym wysokim wymaganiom jakościowym, trafiają na produkcję.

Fot. 1. Materiał wyjściowy – aluminiowe profile

 

 

Tam najpierw profile są cięte na pile do aluminium na odcinki o długości produkowanych modeli poziomnic Powermax. Następnie na szynie traserskiej sprawdza się prostoliniowość wyciętych profili. Gdy spełniają założone normy dokładności, przekazywane są do dalszej obróbki, podczas której najpierw na prasach mimośrodowych wytłacza się w nich otwory na libelle i rączkę. Kolejnym etapem technologicznym jest malowanie proszkowe. Po nim następuje frezowanie na obrabiarce CNC, podczas którego profilom nadaje się idealną prostoliniowość, zwiększa przyleganie do powierzchni podłoża i zapewnia wysoką dokładność wskazań o odchyłce wynoszącej maksymalnie 0,5 mm/m. – Potem w tak przygotowanych 2-komorowych profilach aluminiowych montujemy libelle, rączki

oraz odbojniki – mówi Artur Kostecki. – Zmontowane w ten sposób poziomnice Powermax grawerujemy laserowo. W tym procesie nanosimy na nie oznaczenia, logotypy i informacje wymagane normami. Proces produkcji kończy kalibracja libelli, którą wykonujemy na specjalnym stanowisku z użyciem komputera. Zanim narzędzia te wyjadą z naszego zakładu i trafią do użytkowników, sprawdzamy jeszcze raz ich dokładność na przyrządach pomiarowych oraz jakość wykonania. Gdy spełniają normy na dokładność wskazań i są perfekcyjnie wytworzone, pakujemy je, a następnie dostarczamy do magazynu, z którego nasi pracownicy wysyłają je do klientów.

 

Jak wiadomo, perfekcyjnie zaprojektowany i wyprodukowany produkt to tylko połowa sukcesu rynkowego. Dlatego Stalco do wielu jego zalet praktycznych dodało bardzo korzystną cenę. – Chcemy, żeby nasze nowe poziomnice Stalco Perfect Powermax były chętnie wybierane przez profesjonalistów i postrzegane jako produkty o bardzo korzystnym stosunku kosztu zakupu do jakości i funkcjonalności, a firma Stalco – jako bardzo solidny producent i dostawca – konkluduje Marek Zając.

pins

Fot. 2a. Operacja cięcia profili aluminiowych

 

Fot. 2b. Operacja cięcia profili aluminiowych

 

Fot. 2c. Wycięte profile poziomnic Powermax

 

Fot. 3a.Operacja wytłaczania otworów na libelle i rączkę

 

Fot. 3b. Profile z wykonanymi otworami na libelle i rączkę

 

Fot. 4. Profile poziomnic Powermax po malowaniu proszkowym

 

Fot. 5. Frezowanie profili

 

Fot. 6. Montaż poziomnic Powermax

 

Fot. 7. Operacja grawerowania laserowego poziomnic Powermax

 

Fot. 8. Kalibracja poziomnic Powermax

 

Fot. 9. Pakowanie poziomnic Powermax

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Inżynier
Inżynier
4 lat temu

Sorry, profil nie jest dwuteownikiem i jakikolwiek element nie jest wytłaczany w produkcji, a artykuł pisał kompletny laik bez wiedzy inżynierskiej. Szkoda , że laicy wypowiadają na tematy bardzo im odległe. Oczywiście żenada a tak wypasiona poziomnica. Ciekawe kto zaprojektował?

Inżynier
Inżynier
Reply to  pins
4 lat temu

Panie pins!
Czy zdaje Pan sobie sprawę dlaczego nie ma komentarzy pod tym artykułem?
Proszę się zastanowić nad artykułem, nad odpowiedzią na komentarz.
Straszne, portal Narzędzia: Tylko dla laików? Jeśli nawet to znaczenie wyrazów, które się używa należy znać.
Pan nawet nie przeczytał swojego komentarza po napisaniu.
Gratuluję językoznawstwa i dobrego samopoczucia.
Pozdrawiam choć chłodno.

Piotr
Piotr
Reply to  pins
3 lat temu

Poziom dyskusji Kaczyńskiego