Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Bricoman

Bricoman na parkingach swoich hurtowni materiałów budowlano-remontowych udostępnił stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Zielona energia jest dostępna na parkingach hurtowni Bricoman w Białej Podlaskiej, Gdańsku, Jaworznie, Lublinie, Szczecinie i Warszawie-Wilanowie. Jej cena jest bardzo atrakcyjna i wynosi 1 zł/kWh. – Nasza działalność to nie tylko sprzedaż materiałów remontowo-budowlanych. Chcemy wykorzystywać zasoby naszej sieci do dbania o jakość powietrza i zachęcać do wykorzystywania rozwiązań, które mają na uwadze dobro środowiska naturalnego, w którym żyjemy – powiedział Arnaud Boule, dyrektor generalny Bricoman Polska.

Bricoman zainstalował szwedzkie stacje ładowania samochodów elektrycznychGARO LS-4 wyposażone w gniazda typu 2, umożliwiające ładowanie samochodów trójfazowym prądem zmiennym. Każda

stacja może obsługiwać jednocześnie dwa pojazdy. W ramach inwestycji w odnawialne źródła energii Bricoman w ostatnim czasie uruchomił instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ok. 450 kWp. Zlokalizowane są na jego hurtowniach w Białej Podlaskiej, Gdańsku, Jaworznie, Lublinie, Szczecinie i Warszawie-Wilanowie i składają się w sumie z 1200 paneli fotowoltaicznych. Co więcej, są to urządzenia, które można znaleźć w szerokiej ofercie rozwiązań z obszaru OZE znajdujących się w portfolio Bricomana.

Wierzymy, że poczynione inwestycje, w tym w stacje ładowania samochodów elektrycznych, to początek naszego zaangażowania w rozwiązania niskoemisyjne. W planach mamy rozwój stacji ładowania oraz inne rozwiązania umożliwiające poprawę efektywności energetycznej naszych hurtowni – konkludował Arnaud Boule, dyrektor generalny Bricoman Polska.

HB (opr. mat. Bricoman)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments