Śrubowe wycinaki do blach Wolfcraft

Wycinanie otworów w zlewozmywakach wykonanych z blachy nierdzewnej jest operacją trudną do przeprowadzenia z powodu wysokich wymagań jakościowych. Z pomocą przychodzą nam jednak śrubowe wycinaki do blach marki Wolfcraft.

W przypadku zastosowania wiertarek do wykonywania otworów pod krany w blaszanych zlewozmywakach konieczne jest pewne unieruchomienie tych elementów oraz bardzo dokładne prowadzenie maszyny lub wykorzystanie odpowiedniego stojaka wiertarskiego. Nie zawsze jest to możliwe np. z powodu braku takich akcesoriów, trudnych warunków montażu (np. brak miejsca) czy też niemożności dokładnej pracy wiertarką (np. trudności w przyjęciu odpowiedniej pozycji przez operatora). Dlatego pomocne w takich wypadkach są

śrubowe wycinaki do blach marki Wolcraft. Są to unikalne narzędzia niespotykane w ofertach innych marek narzędziowych, którymi można uzyskać bardzo wysoką dokładność wykonania otworu przy zachowaniu jego wysokiej jakości. Wycinaki składają się z okrągłego noża ze stożkowymi zębami i gwintowanym otworem, tulei oporowej, śruby prowadzącej służącej do przesuwania noża oraz łożyska eliminującego obracanie się tulei oporowej. W ofercie Wolfcraft dostępne są dwa wykonania tego narzędzia: (1) z łożyskiem (średnice robocze – 32 i 35 mm) oraz wiertłem stopniowym o średnicy 10,2 mm (fot. 1a i 1b) i (2) bez łożyska (średnice robocze – 28, 32, 35 i 40 mm, fot. 2.).

Jak stosujemy wycinaki? Najpierw należy wykonać niewielki otwór w blasze zlewozmywaka (10 mm) na śrubę prowadzącą (fot. 3a i 3b.). Można to zrobić niewielką wiertarką lub wiertarko-wkrętarką. Następnie śrubę wraz z łożyskiem i tuleją oporową wprowadzamy w tak wykonany otwór w blasze zlewozmywaka (fot. 4a i 4b). Z drugiej strony blachy, tj. od jej spodu, nakręcamy ręką na śrubę nóż aż do momentu wywarcia nim lekkiego nacisku (fot. 5a i 5b). Teraz możemy przystąpić do wycinania blachy (fot. 6.). W tym celu pokręcamy śrubę kluczem oczkowym lub grzechotką z nasadką (fot. 7.). Powoduje to przesuwanie się noża w kierunku blachy oraz tulei oporowej i stopniowe wycinanie otworu w zlewie. Całkowite wycięcie następuje w momencie przejścia noża przez blachę. Dzięki temu nie mamy żadnych problemów z wyjęciem go z obrabianego elementu. Otrzymany otwór jest cylindryczny i czysto wykonany (fot. 8.)

Podczas testów wykonaliśmy parę otworów, wszystkie wycięliśmy czysto i sprawnie. Stosowanie wycinaków Wolfcraft jest bardzo proste, a przy tym nawet początkujący fachowiec może pracować nimi z dużą dokładnością, co stanowi kolejną ich zaletę. Do obracania śruby prowadzącej nie jest konieczne wywieranie dużej siły. To zaś oznacza, że praca wycinakami nie jest męcząca. Gdy porównamy stosowanie wycinaków z ewentualnym wierceniem podobnych otworów za pomocą wiertarek, to – naszym zdaniem – są łatwiejsze w stosowaniu i dokładniejsze. Można je z powodzeniem i bezproblemowo stosować w warunkach prac remontowych czy podczas wykańczania wnętrz, nie wymagają bowiem jakiegokolwiek oprzyrządowania warsztatowego.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments