ŚRODKOWNIK LEANCRAFT KIDO-6

LeanCraft, polski producent narzędzi pomiarowych i akcesoriów, w tym roku wprowadził na rynek bogatą gamę innowacyjnych produktów. Wśród nich jest środkownik KIDO-6.

Wykonano go z wytrzymałego laminatu i sklejki. Składa się z płaskiego (grubość 1,6 mm), pięciokątnego elementu, który pod względem swojej geometrii jest złożeniem prostokąta z równoramiennym trójkątem prostokątnym, oraz z prostopadłego elementu oporowego (gru-bość 1,4 cm) i z dwóch, obrotowych kołków pozycjonujących wykonanych z niewielkich łożysk. W elemencie oporowym wycięto równoramienne, trójkątne gniazdo pozycjonujące o kącie wierzchołkowym 90°. Przyrząd ma

cztery skale milimetrowe o długościach 7.5, 8.8, 7 i 7 cm rozmieszczone na trzech przeciwległych bokach płaskiego pięciokątnego elementu. Przy tym skale 7-centrymetrowe wykonano na tym samym boku i połączono wspólnym punktem ze-rowym. Wyznaczają one dwie równe połowy tego boku. Z kolei w środku elementu pięcio-kątnego na dwusiecznej kąta 90° znajduje się 13 otworów traserskich w kształcie elipsoidal-nym, rozmieszczonych liniowo co 0,5 cm, a także niewielki okrągły otwór do wyznaczania środka desek czy listew.

Środkownikiem LeanCraft KIDO-6 wytrasujemy linie wzdłużne dokładnie na środku listwy lub deski o szerokości do 12 cm oraz linie oddalone od ich krawędzi co 0,5 cm w zakresie 0,5-6 cm. Możemy nim także wyznaczyć punkty lub linie równoległe położone co 1 mm w stosunku do krawędzi desek lub listew albo względem ich linii środkowej w zakresie do ±7 cm. Przy-rządem sprawdzimy także oraz wyznaczymy kąty 90° i 45°, jak też odległości od narożnika prostopadłego od 1,0 do 7,5 cm (co 0,5 cm).

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments