Sprawdzone w każdych warunkach. Elektronarzędzia Dedra i Pansam

W ofercie firmy Dedra-Exim znajduje się kilkadziesiąt modeli elektronarzędzi marek Dedra i Pansam. Naszym celem jest dostarczanie klientom produktów o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych – dobrej jakości, a jednocześnie dostępnych cenowo. Produkty te mogą być wykorzystywane zarówno przez majsterkowiczów do drobnych prac domowych, remontowych jednocześnie cieszą się dużym uznaniem wśród wymagających profesjonalistów.


Elektronarzędzia to podstawowa grupa maszyn używanych w budownictwie i powiązanych z nim branżach, np. drewnianej czy instalacyjnej. Dlatego istotną grupą narzędziową w ofercie firmy Dedra-Exim były zawsze elektronarzędzia przenośne do obróbki materiałów ceramicznych (płytek

glazurniczych) i drewna. Ofertę w 1998 r. rozszerzono o pierwsze elektronarzędzia ręczne: wkrętarki akumulatorowe i miniwkrętarki. Następnie do asortymentu wprowadzono pilarki ręczne, szlifierki wysięgnikowe i szlifierko–frezarki, mieszadła elektryczne. Dynamiczny rozwój nastąpił w 2013 r. Grupę elektronarzędzi rozszerzono o młotowiertarki z udarem elektropneumatycznym i wiertarki. W br. wprowadzono kolejne modele: opalarkę, strug i wyrzynarkę.

Implementacja nowych modeli jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania klientów co do jakości oraz komfortu pracy. Wśród profesjonalistów trwałość i niezawodność narzędzi to szczególnie cenione cechy. Duże znaczenie ma także stosowanie standardowych rozwiązań eksploatacyjnych łatwość dopasowania niezbędnych akcesoriów.

Szeroki wachlarz elektronarzędzi ręcznych uzupełnia bogata oferta końcówek roboczych przeznaczonych do obróbki ceramiki, betonu, kamienia, szkła, tworzyw sztucznych, metali (w tym metali kolorowych), drewna, materiałów drewnopochodnych itd. Wśród nich są różnego typu wiertła (w tym typu SDS), koronki diamentowe oraz z węglikiem wolframu, wycinaki, tarcze diamentowe i korundowe, ściernice, itp.

– Nasze elektronarzędzia są produkowane i dostarczane przez wyselekcjonowane fabryki, które współpracują z najbardziej znanymi markami na świecie
– informuje Waldemar Łabudzki, wiceprezes zarządu ds. technicznych w Dedra-Exim Sp. z o.o. – Są poddawane testom, na podstawie których dopuszcza się je do obrotu w Polsce. Stałą wysoką jakość zapewniamy przez wewnętrzną kontrolę jakościową każdej partii urządzeń, która trafia do naszego magazynu. W ocenie naszych elektronarzędzi uwzględniamy też opinie współpracujących z nami wybranych grup użytkowników: majsterkowiczów i wykonawców. Dzięki temu możemy modyfikować i usprawniać nasze elektronarzędzia, aby były optymalnie dostosowane do potrzeb zarówno pod względem efektywności, jak i wygody pracy.

Elektronarzędzia Dedra i Pansam znalazły swoich zwolenników nie tylko na polskim rynku, ale także w krajach Unii Europejskiej: Czechach, Estonii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, na Słowacji, Litwie i Łotwie.


Przegląd oferty elektronarzędzi Dedra i Pansam

Obejmuje ona następujące typy urządzeń: wkrętarki akumulatorowe i miniwkrętarki, wiertarko-wkrętarki, wiertarki, mieszadła do klejów i zapraw budowlanych, młoty udarowo-obrotowe oraz wyburzeniowe, szlifierki kątowe i do gipsu, szlifierko-frezarki, przecinarki tarczowe, strugi, wyrzynarki, pilarki do drewna, opalarki, noże termiczne, zgrzewarki do rur i nożyce do blachy.
Wśród narzędzi szczególnie warto zwrócić uwagę na wiertarko-wkrętarkę DED7873B. Ma ona wydajny silnik i bardzo wytrzymałą przekładnię. Cała konstrukcja urządzenia jest ergonomiczna, idealnie wyważona, ma ono niewielką wagę, dzięki temu praca z tą wiertarko-wkrętarką jest niemęcząca, a wręcz przyjemna (dane techniczne w tabeli zamieszczonej w artykule).
Kolejnym elektronarzędziem z dużą porcją innowacji jest wkrętarka DED7885B wyposażona w nowoczesny silnik bezszczotkowy. Wyeliminowanie słabego punktu z konstrukcji oznacza znacznie większą sprawność energetyczną oraz dłuższą żywotność urządzenia. Ten model odróżnia się dużą energią siły – momentu obrotowy aż 60 Nm. Dzięki temu można nim wykonywać operacje wymagające użycia dużej siły, np. wiercenie w drewnie wiertłami o dużych średnicach, oraz obrabiać dużą gamę materiałów. W zestawie oferowane są dwa akumulatory o zwiększonej pojemności, co znacznie wydłuża czas pracy baterii.

Następnym elektronarzędziem, o którym należy tu wspomnieć, jest wiertarka udarowa DED7960. Została wyposażona w wytrzymały i trwały napęd: silnik 900 W i przekładnię (obroty – 0-2800/min). Mamy w niej podwójnie łożyskowane wrzeciono, gdzie jedno z łożysk jest uszczelnione. Zaś koła zdawcze i odbiorcze mają dużą powierzchnię styku, a to – jak wiadomo –

zwiększa wytrzymałość tych elementów. W silniku zastosowano rozwiązania, dzięki którym ciepło wytworzone podczas pracy jest efektywnie odprowadzane, co znacząco wpływa na żywotność całego zespołu napędowego. Konstruktorzy wiertarki nie zapomnieli też zastosować w niej elektronicznej regulacji obrotów oraz metalowego uchwytu wiertarskiego. Wiertarka dostarczana jest do klientów w estetycznej walizce. Jest to ważne szczególnie dla użytkowników, którzy cenią ład i porządek.

Gdy potrzebujemy wiercić w bardzo twardych materiałach, możemy użyć młota udarowo-obrotowego DED7840 wyposażonego w wysokiej jakości przekładnię. Ma on moc 1500 W i generuje udary o sile 4,8 J. Wywiercimy nim w betonie otwór o maksymalnej średnicy 32 mm. Jakość tego elektronarzędzia została potwierdzona przez wykonawców budowlanych.
Oprócz młotków podstawowym narzędziem na budowie są mieszadła do zapraw, klejów itp. Takim właśnie narzędziem jest elektryczne mieszadło Pansam A140020. Wyposażono je w mocny, 1400-watowy silnik i 2-biegową przekładnię, dzięki czemu możemy elektronarzędzie stosować do przygotowania różnego rodzaju mieszanek materiałowych: od gęstych zapraw czy klejów do rzadszych i lżejszych farb. Urządzenie ma wrzeciono ze standardowym gwintem M14, co pozwala w nim mocować mieszadła powszechnie dostępne na rynku.

W ofercie elektronarzędzi Dedra i Pansam nie mogło zabraknąć szlifierki kątowej na tarcze 125 mm. Model oznaczony jako DED7951 ma wytrzymałą przekładnię i 950-watowy silnik (obroty – 11.000/min) dokładnie zabezpieczony przed agresywnym pyłem szlifierskim. Dzięki temu zabezpieczeniu szlifierka odznacza się ponadprzeciętną odpornością na kurz i pył. Maszyna świetnie daje sobie radę z cięciem i szlifowaniem każdego materiału.

– Wymienione przykłady maszyn pokazują, że rozwijamy gamę elektronarzędzi Dedra i Pansam w oparciu o własne doświadczenia oraz zwiększające się z roku na rok oczekiwania klientów zarówno z rynku polskiego, jak i europejskiego – stwierdza Hubert Jankowski, dyrektor ds. handlu i marketingu w Dedra-Exim Sp. z o.o. – Dlatego wprowadzamy rozwiązania ułatwiające pracę naszym klientom, np. nowe szlifierki do gipsu z trójkątną głowicą roboczą, oraz szczególnie dbamy o dobór akcesoriów optymalnych do parametrów naszych urządzeń. Dzięki temu pracuje się nimi łatwo, efektywnie i komfortowo.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar