SPRAWDZONE W EKSTREMALNYCH TESTACH WYTRZYMAŁOŚCIOWYCH. PONAD 150 PROFESJONALISTÓW TESTOWAŁO ELEKTRONARZĘDZIA FEIN, REALIZUJĄC NIMI TRUDNE PROJEKTY

1010Z okazji 150-lecia FEIN poddał produkowane przez siebie elektronarzędzia ekstremalnym testom wytrzymałościowym. Kampanię „Testowane przez 150 profesjonalistów. Elektronarzędzia FEIN w rękach fachowców na całym świecie” niemiecki producent rozpoczął w styczniu 2017 r., kierując ją do użytkowników końcowych z przemysłu metalowego w wybranych krajach. W ramach tej akcji profesjonaliści mogli zgłosić swój udział w teście elektronarzędzi FEIN, a wybrani testerzy mieli trzy tygodnie na sprawdzenie maszyn w wykonywanych przez siebie pracach.

 

Ponad 150 firm z 10 krajów zostało zakwalifikowanych do kampanii „Testowane przez 150 profesjonalistów. Elektronarzędzia FEIN w rękach fachowców na całym świecie”. Elektronarzędzia FEIN zostały przetestowane przez fachowców zajmujących się obróbką

metali w typowych pracach, które wykonują codziennie. Do testów zostały wybrane wiertarki koronowe, szlifierki kątowe i wiertarko-wkrętarki. Niektórych z tych maszyn użyto do realizacji bardzo interesujących projektów. W Austrii np. profesjonalni testerzy wykorzystali wiertarko-wkrętarki FEIN do montażu platformy widokowej kilkaset metrów nad wodospadem. We Włoszech zaś zbudowali wyciąg narciarski, we Francji – rampę dla uprawiających kolarstwo BMX, natomiast w Niemczech ożywili imponującą rzeźbę metalową.

 

Wymagania stawiane elektronarzędziom FEIN były tak różne jak realizowane z ich użyciem projekty, miejsca zastosowań i pracujący nimi ludzie. Np. szybkość pracy była głównym wymaganiem w Dietz Fahrzeugbau, gdzie testowano wiertarko-wkrętarki FEIN na terenach targowych. Tam właśnie w kilka godzin, maksymalnie w jeden dzień, pojazd musiał być rozmontowany i w dwa dni zmontowany ponownie. – To jest wyzwanie, któremu trudno było sprostać – powiedział Marcel Ochs pracujący w Dietz. – Nasi inżynierowie, stolarze, elektrycy, malarze i artyści pracują nad różnymi elementami, a materiały, które obrabiają, są tak zróżnicowane jak oni sami. Potrzebujemy więc elektronarzędzi, które można adaptować do drewna, jak też do plastiku czy metalu. Marcel Ochs znalazł rozwiązanie tego problemu przez zastosowanie wiertarko-wkrętarek FEIN. – Po teście zaraz rozpoczęliśmy zastępowanie nimi wykorzystywanych do tej pory wiertarko-wkrętarek innych producentów. Wymianę tych maszyn konsekwentnie kontynuujemy – konkludował Marcel Ochs.

5F1A4936

Tak jak w Dietz, testerzy chwalili elektronarzędzia FEIN za kompaktowy design, wysoce efektywne działanie, w tym w wypadku obróbki masywnej i twardej stali, jak też za wszechstronne akcesoria QuickIN do wiertarko-wkrętarek, które można szybko zmieniać w celu wykonywania różnych operacji.

 

Ekstremalnym testom poddano wiertarko-wkrętarki FEIN w Peterborough (Wielka Brytania) w firmie Roan Fabrication Ltd. – Zastosowane w nich rozwiązanie wyboru biegów jest doskonałe i operator nie ponosi większych konsekwencji, jeśli ustawi niewłaściwe przełożenie. W przypadku konkurencyjnych wiertarko-wkrętarek, które kupowaliśmy, błąd ten powodował ich przeciążenie i w konsekwncji – spalenie. Do tej pory jedynie wiertarko-wkrętarki FEIN okazały się odporne na błędną obsługę i sprostały trudnym zadaniom, które wykonujemy – stwierdził Rob Roan z Roan Fabrication Ltd.

5F1A5173

Kolejnym testerem, który poddał elektronarzędzia FEIN gruntownym próbom, był Sławomir Wiśniewski z F.W. Wistor z Torunia w Polsce. W jego firmie były używane magnetyczne wiertarki koronowe FEIN. – Wykorzystaliśmy je do wywiercenia ponad 1200 otworów podczas 8-godzinnej zmiany, co wzbudziło nasz szacunek do nich – ocenił Sławomir Wiśniewski.

Szlifierki kątowe FEIN były testowane m.in. Wentil Test Equipment z Rijswijk (Holandia). Obrabiano nimi spawy i zniszczone krawędzie stalowe. – Te maszyny są fantastyczne – stwierdził Martijn Oppelaar pracujący jako spawacz w Ventil Test Equipment. W FEIN Holandia Gerco Kant, menedżer marketingu i sprzedaży, koordynował 13 profesjonalnych testów. – Wielu testerów było pod wrażeniem korzyści z używania naszych elektronarzędzi i od razu po testach zamówiło maszyny – stwierdził Gerco Kant.

5F1A5325

Podczas pracy elektronarzędziami FEIN profesjonaliści robili zdjęcia i filmowali,

a specjalna ekipa filmowa dokumentowała większość interesujących projektów. Jako podziękowanie za przeprowadzone próby testerzy otrzymali 4-biegowe wiertarko-wkrętarki FEIN ASCM 12.

 

– Użytkownicy przekazali nam wiele istotnych opinii – poinformowała Jasmin Höffner, project manager z FEIN. Przejęła ona zarządzanie projektem od Theresy Salvasohn, która rozwinęła jego koncepcję. – Otrzymaliśmy wiele pochwał za produkty i ważnych sugestii dotyczących ich doskonalenia – to szczególnie wartościowe dla nas, ponieważ podczas kampanii chcieliśmy poznać preferencje użytkowników elektronarzędzi dotyczące ich konstrukcji i pracy nimi – konkludowała Jasmin Höffner.

opr. pins

5F1A9287

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments