spoga+gafa 2024: znaczący wzrost liczby europejskich wystawców

Spoga+gafa, czołowe globalne targi ogrodnicze i grillowe, poinformowały o wysokim poziomie umiędzynarodowienia wystawców i prawie w pełni zarezerwowanych 14 halach wystawowych. Mając ok. 96% zajętej powierzchni wystawienniczej i wysoki wskaźnik ponownych rezerwacji, spoga+gafa kontynuuje swój biznesowy sukces z ub.r.

Najważniejsze miejsce spotkań branży ogrodowej i BBQ

W 2023 roku z ponad 1850 wystawcami z 58 krajów wiodące globalne targi spoga gafa odnotowały wzrost zarówno liczby wystawców międzykontynentalnych, jak i z Europy oraz regionu DACH. Statystyki te zostaną również powtórzone w 2024 roku. W szczególności udział firm z Europy i Ameryki Północnej znacznie wzrósł w porównaniu z ub.r., zaś swój udział

potwierdziły też krajowe (niemieckie) i międzynarodowe firmy, w tym wielu dużych graczy i renomowanych marek. Nie zabraknie też nowicjuszy i obiecujących startupów.

Stefan Lohrberg, dyrektor spoga gafa w Koelnmesse GmbH, z powodu trudnych warunków rynkowych w branży ogrodowej oraz BBQ ocenia wysoki stan rezerwacji targów za ważny, pozytywny symptom jej rozwoju. – Pomimo trudnych warunków rynkowych, dzięki wyraźnemu zaangażowaniu się w spoga+gafa firmy wysyłają mocny sygnał, że targi te są najważniejszym punktem spotkań branży ogrodowej oraz BBQ i otwierają nowe, unikalne możliwości biznesowe. Oznacza to, że cała branża ogrodowa i BBQ odnosi korzyści z udanego przebiegu spoga+gafa – stwierdza Stefan Lohrberg.

Temat przewodni spoga+gafa

Tegoroczny temat przewodni „Odpowiedzialne ogrody” wzbudza szerokie zainteresowanie branży i odgrywa ważną rolę w projektowaniu terenów targowych. Międzynarodowi eksperci dogłębnie omówią ten temat w ramach wykładów i formatów rozmów na Forum Garden Cafe. Ponadto na odwiedzających czeka zróżnicowany program wydarzeń ze specjalnymi strefami, takimi jak Boulevard of Ideas, POS Green Solution Islands, Outdoor Lifestyle Trend Show oraz wycieczki tematyczne. Tutaj nacisk położony jest na wyzwania stojące przed branżą ogrodową i BBQ, a także na rozwiązania dla przyszłości handlu.

Przypomnijmy, spoga gafa to miejsce spotkań ekspertów i decydentów z branży ogrodowej i BBQ z całego świata organizowane w Kolonii przez Koelnmesse GmbH. Dostarczają wielu ważnych impulsów będących konsekwencją innowacji i inteligentnych rozwiązań. Ich sponsporem branżowym jest Industry Garden Association e.V. (IVG). W tym roku spoga+gafa odbędzie się w dniach 16-18 czerwca.

opr. HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments