spoga+gafa 2022: powrót z mocnym akcentem

spoga+gafa 2022, globalne targi ogrodowe, które odbyły się 19-21 czerwca w Kolonii, potwierdziły swoją pozycję najważniejszego branżowego wydarzenia.

25.000 odwiedzających

Około 25.000 odwiedzających ze 112 krajów przybyło do Kolonii, aby na żywo zapoznać się z nowymi produktami i innowacjami około 1000 wystawców z 52 krajów. Pierwsze targi spoga gafa odbywające się po pandemii covid w nowym czerwcowym terminie miały udany come back.

Biorąc pod uwagę powściągliwe podejście azjatyckich producentów, targi spoga gafa 2022 pod względem liczby wystawców osiągnęły poziom sprzed kryzysu. Zostało to docenione przez najważniejszych menedżerów z branży ogrodowej, których licznie stawili się w Kolonii. Jak zwykle, główne rynki europejskie

– Belgia, Niemcy, Francja, Włochy, Holandia i Hiszpania – były silnie reprezentowane przez dealerów i kupców. W wymiarze międzykontynentalnym na targach doskonale reprezentowane były Australia, Nowa Zelandia, Izrael, Kanada, Wielka Brytania i USA. Udział odwiedzających z zagranicy wzrósł do 67% (2019: 65%).

Jakość i międzynarodowość odwiedzających była na wysokim poziomie. Wynika to jasno z naszych rozmów z wystawcami. Przez ostatnie 2,5 roku pracowaliśmy nad dalszym rozwojem targów spoga+gafa i cieszymy się, że w Kolonii mogliśmy doświadczyć pierwszych korzyści na żywo. Dzięki 365-dniowej platformie internetowej, którą uruchomiliśmy w ostatnich tygodniach, targi spoga+gafa będą w przyszłości stanowić silne wsparcie dla branży ogrodniczej przez cały rok – powiedział Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse GmbH.

Stand: Palmako, garden creation & care, Halle 6


Zdaniem wielu wystawców, dobrze się stało, że po długiej, przymusowej przerwie przedstawiciele branży mogli ponownie spotkać się w Kolonii. – Na spoga gafa 2022 odświeżyliśmy wiele długoletnich kontaktów osobistych, a także nawiązaliśmy nowe. Odwiedzający nasze stoisko przybyli do Kolonii z wielu krajów i zakątków świata, co m.in. umożliwiło nam przeprowadzenie wielu interesujących dyskusji – stwierdził – Heribert Wettels, rzecznik prasowy Gardeny.

Zrównoważony rozwój głównym tematem

Jak Koelnmesse, organizator targów, zapowiadał, tegoroczny temat przewodni „Zrównoważone ogrody” był wszechobecny we wszystkich halach wystawowych i segmentach targowych. Nacisk położono na trwałe, nadające się do ponownego wykorzystania i oszczędzające zasoby naturalne materiały oraz na efektywne wykorzystanie energii i wody w ogrodzie. Tym samym spoga+gafa po raz kolejny spełniła swoje zadanie jako platforma tematyczna i wyznacznik trendów w branży ogrodowej.

Z wyników targów zadowolone było także stowarzyszenie Industry Garden Association e.V. (IVG), będące sponsorem branżowym targów spoga+gafa. – Cieszymy się, że targi znów się odbyły. Bardzo brakowało nam osobistych kontaktów i znów mogliśmy z radością uścisnąć ludziom dłonie. Może było mniej zwiedzających niż przed pandemią, ale jakość odwiedzających jest taka sama. To jest decydujące – potwierdziła Anna Hackstein, dyrektor operacyjny IVG.

Patrząc w przyszłość …

Po zakończeniu targów spoga gafa Koelnmesse zaplanowało premierę aftershow. 27 czerwca na nowej platformie cyfrowej spoga gafa rozpocznie się to wydarzenie. Będą wywiady na żywo, nagrane filmy wideo ze scen tematycznych oraz cyfrowe events wystawców. Zarem bezproblemowe nawiązywanie kontaktów możliwe jest również po zamknięciu targów za pośrednictwem aplikacji. Platforma spoga+gafa na 365 dni zostanie wkrótce uruchomiona i już teraz zaprasza gości do udziału w cyfrowym BBQ w dniu 8 września. A radosne oczekiwanie na rok 2023 już rośnie. Co ważne, uczestnicy Global DIY Summit w Berlinie, który odbędzie się tam w dniach 14-16 czerwca 2023 r., mogą więc już teraz zaplanować swoją bezpośrednią dalszą podróż do Kolonii, gdyż spoga+gafa 2023 odbędzie się w dniach od 18 do 20 czerwca 2023 roku (więcej zdjęć z targów spoga+gafa 2022 na: https://www.facebook.com/portalnarzedzi/photos/pcb.5188978927862664/5188972761196614).

W targach wzięła udział logistyczna firma Dachser
obsługująca branże DIY

opr. pins (mat.Koelnmesse)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments