SPOGA + GAFA ZAGRA W ZIELONE

W dniach 3–5 września w ramach targów Spoga + gafa 2017 w Kolonii zaprezentowane zostaną światowe trendy z zakresu ogrodnictwa. Swój udział w tych, jednych z najważniejszych wydarzeń targowych w Europie, zapowiedziało ponad 2000 wystawców z 59 krajów.

 

Nowe poziomy odniesienia

– Z ponad 80-procentowym udziałem zagranicznych wystawców Spoga + gafa po raz kolejny osiąga fantastyczny wynik, a tym samym podkreśla swoją pozycję wiodących międzynarodowych targów ogrodniczych – mówi Katharina C. Hamma, dyrektor ds. operacyjnych Kolelnmesse. – Co więcej, w 2017 r. Spoga + gafa wyznaczy nowe poziomy odniesienia jako platformę dla trendów: po raz pierwszy stworzone zostaną empiryczne światy pozwalające doświadczyć

inteligentnego ogrodnictwa, poznać możliwości innowacyjnych akumulatorowych narzędzi ogrodniczych i zachwycić się kuchniami zewnętrznymi.

Stand: Lechuza, Halle 10.1, Springer, Maske

Rozwój oferty targowej o nowe tematy pociągnął za sobą konieczność zwiększenia przestrzeni wystawienniczej targów Spoga + gafa, która obecnie wynosi 226.000 m kw. Ogrodowy lifestyle jest dominującym elementem targów. W poszczególnych halach podziwiać będzie można m.in. ekskluzywne prezentacje najwyższej klasy mebli ogrodowych, ekscytujące prace młodych projektantów, w umysłach których tworzą się pełne świeżości wizje innowacyjnych rozwiązań stosowanych w ogrodach, a także produkty służące do tworzenia i pielęgnacji terenów zielonych i tarasów. W miejscu tym będzie można znaleźć również bogatą ofertę maszyn i narzędzi, a także innego sprzętu i akcesoriów ogrodniczych.

Stand: Barbecook, Halle 7

Sztuka BBQ

Drugim z kolei ważnym tematem targów jest ogrodowe barbecue, w ramach którego zaprezentowana zostanie bodaj największa na świecie ekspozycja grilli. W tym roku po raz pierwszy temat ten rozszerzony został o – nomen omen – smaczek w postaci bogatej oferty sosów i przypraw, które otrzymały centralne miejsce wystawiennicze.
Skoro już o smaku mowa, odwiedzających targi ucieszy z pewnością nieco minimalistyczna i bardzo nowoczesna ekspozycja Outdoor Kitchen World, w ramach której zaprezentowane zostaną produkty i instalacje pozwalające tworzyć funkcjonalne kuchnie na wolnym powietrzu. Outdoor Kitchen World to kombinacja wystawy z praktycznymi pokazami o charakterze eventowym.

Stand: Vitavia, Halle 6

Smart Gardening World

Wyspy tematyczne pojawią się również w segmencie kreacji i pielęgnacji ogrodu. Będą to Inteligentne Ogrodnictwo i IVG Power Place Battery. W ich obrębie zaprezentowane zostaną najnowsze trendy technologiczne możliwe do zastosowania na balkonie, tarasie i w ogrodzie. Zgodnie z mottem „automatyzacji nie zatrzyma ogrodowa brama”, Smart Gardening World skupi się na najnowszych technologiach i trendach dotyczących oświetlenia zewnętrznego, pielęgnacji trawników, bezpieczeństwa, grillowania, basenów i nawadniania ogrodowego. W sąsiednim dziale – IVG Power Place – producenci będą prezentować innowacyjne i mobilne urządzenia na baterie.

Stand: Grillson, Halle 7

Inspiracje w przestrzeniach handlowych

Kolejną nowością podczas wrześniowej Spoga + gafa będą wyspy z narzędziami wspierającymi sprzedaż, na których zaprezentowane zostaną m.in. wizualizacje pomysłów na konkretne projekty przestrzeni handlowej dla dwóch kanałów sprzedaży – centrów ogrodniczych i sklepów z artykułami DIY. Mają one służyć jako inspiracja lub przykład implementacji przestrzeni w centrach ogrodniczych lub w ogrodniczych sklepach DIY. Wyspy te zwiedzać można samodzielnie lub z przewodnikiem. Takich wysp będzie pięć, a przyświecać im będą tematy: „zdrowsze życie z roślinami”, „ogrodowe DIY”, „jadalne zielone”, „cieszyć się i doświadczać zapachów” i„kaktusy”.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments