SPEEDER – innowacyjne klucze z firmy PROXXON

W szerokiej ofercie różnorodnych narzędzi ręcznych, jakie dostarcza niemiecka firma PROXXON, są również klucze z grzechotką do szybkiego montażu i demontażu połączeń śrubowych.

 

 

Nowatorską konstrukcję kluczy płaskich serii SPEEDER docenią wszyscy Ci pracownicy, którzy często spotykają się z zakręcaniem (odkręcaniem) połączeń gwintowych. Szczególnie uciążliwa jest obsługa długich gwintów, która musi być wykonywana w niewielkiej przestrzeni roboczej. Takie warunki pracy uniemożliwiają zastosowanie elektronarzędzi. Wówczas może przyjść nam z pomocą klucz z zestawu SPEEDER.

Innowacja polega na umieszczeniu w główce klucza mechanizmu grzechotkowego. Ukryte uzębienie

wewnętrzne składające się z 72 ząbków i współpracującej z nimi zapadki znakomicie ułatwiają wykonywanie pracy. Duża liczba ząbków pozwala obracać nakrętkę nawet w takich sytuacjach, w których klucz płaski z powodu ograniczonego miejsca nie mógłby być zastosowany. Przeskok zapadki następuje po wykonaniu obrotu zaledwie o kąt 5º. Praca kluczami SPEEDER w miejscach ciasnych jest dodatkowo ułatwiona tym, że ich główka zawierająca mechanizm grzechotkowy posiada bardzo małe wymiary zewnętrzne.

Klucze są wykonane z wysokogatunkowej stali narzędziowej. Odpowiednie ilości procentowe domieszek chromu i wanadu gwarantują wysoką trwałość klucz i odpowiednią wytrzymałość narzędzi. Klucze są wytrzymałe zarówno na odkształcenia plastyczne, jak i na ścieranie. Ich powierzchnia jest starannie chromowana, dzięki czemu uzyskuje odpowiednią ochronę antykorozyjną. Klucze SPEEDER są wykonywane w różnorodnych kształtach i wielkościach. Są więc klucze obustronnie zakończone głowicą z grzechotką (oczywiście o różnych rozmiarach), jak i klucze zakończone z jednej strony grzechotką, a drugiej kluczem płaskim widlastym.

SPEEDERy do śrub sześciokątnych, które są obustronnie zakończone głowicą z grzechotką, dostępne są w następujących wielkościach: 6×7, 8×9, 10×11, 10×13, 12×13, 14×15, 16×18, 17×19, i 19×21. Klucze te posiadają odgiętą o kąt 25º główkę w celu łatwiejszej obsługi połączeń gwintowych znajdujących się na powierzchniach płaskich. Zestaw składa się z 6 kluczy w rozmiarach z zakresu od 6 do 19 mm. Jest on oferowany w estetycznie wykonanej skrzynce z lakierowanej blachy. Każdy z kluczy ma w niej swoje miejsce specjalnie wyprofilowanym wnętrzu.

Nieco inaczej wyglądają klucze tej serii, których handlowa nazwa brzmi: MICRO-Combispeeder. Są to klucze przypominające swym wyglądem klasyczne klucze płaskie oczkowo-widlaste. W główce klucza od strony oczkowej jest oczywiście umieszczona grzechotka. Ta część klucza jest odgięta od trzonu klucza o kąt 15º. W główce z grzechotką znajduje się dodatkowo przełącznik. Umożliwia on przełączenie trybu pracy kluczem w prawo lub lewo. Specjalnie zaprojektowany kołnierz o nazwie CapStop uniemożliwia ześlizgnięcie się klucza z nakrętki. Klucze Micro-Combispeeder są produkowane w następujących wielkościach: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, i 24 mm. Podobnie jak w poprzednim wypadku, ten rodzaj kluczy również jest dostępny w zestawie. Składa się on z 6 kluczy (od 6 do 19 mm) zapakowanych w metalowej skrzynce.

Kolejny rodzaj kluczy występujący w tej serii narzędzi nosi handlową nazwę MICRO-Speeder. Są to klucze proste, obustronnie oczkowe, wykonane w szczególnie wąskiej i wydłużonej postaci. Z pewnością okażą się niezbędne przy wykonywaniu pracy w bardzo ograniczonych przestrzeniach, takich jak na przykład kadłuby automatycznych skrzyń przekładniowych czy korpusy silników. Klucze są produkowane w następujących wielkościach: 8×9, 10×11, 10×13, 12×13, 14×15, 16×18, 17×19, 22×24, 27×30, i 32×34 mm.

Ostatni rodzaj kluczy z serii SPEEDER to klucze z samoblokującym się przegubem. W tych płaskich kluczach oczkowo-widlastych główka z grzechotką ma możliwość ustawienia się względem osi klucza pod kątem 90º. Taka konstrukcja klucza pozwala skutecznie użyć go w bardzo wąskich przestrzeniach. Producent gwarantuje, że przegub nie zużywa się szybko i jest w pełni sprawny nawet po 10.000 cyklów roboczych. Klucze z samoblokującym się przegubem są oferowane w wielkościach od 8 do 24 mm. Również w przypadku tego rodzaju kluczy

są one dostępne w praktycznym blaszanym pudełku. W skład zestawu wchodzą klucze o rozmiarach: 10, 13, 16, 17, i 19 mm. Na wszystkie swoje produkty firma PROXXON tradycyjnie udziela dwuletniej gwarancji, nawet w przypadku używania narzędzi w warunkach przemysłowych.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments