Spawarki Dedra dla początkujących i doświadczonych spawaczy

Firma Dedra-Exim oferuje szeroką gamę urządzeń spawalniczych i stale poszerza ich asortyment. Obecnie paleta tych urządzeń obejmuje 14 modeli spawarek oraz liczne akcesoria spawalnicze: elektrody, przewody, tuleje, dysze, przyłbice, okulary ochronne, itd.

W 2008 roku Dedra-Exim do swojej oferty wprowadziła spawarkę inwertorową o numerze katalogowym DESi200, przeznaczoną do spawania elektrodami otulonymi (metoda MMA). Wkrótce urządzenie to przeszło znaczące modyfikacje. W efekcie powstała konstrukcja sprzedawana do dziś: spawarka DESi201 (maks. prąd spawania – 200 A). W asortymencie pruszkowskiej firmy znajdują się urządzenia pozwalające na spawanie metodami MMA (elektrodami topliwymi),

TIG (elektrodami nietopliwymi), MIG/MAG (drutem spawalniczym) i służące do cięcia metali plazmą. Wartym podkreślenia jest fakt, iż Dedra jako jedna z niewielu firm na polskim rynku oferuje urządzenia spełniające wymagania zasadnicze opisane w przemysłowych normach spawalniczych. Dlatego są one bezpieczne, a – co istotne dla użytkowników – prezentują dobry poziom relacji jakości do ceny sprzedaży.

– Stale unowocześniamy nasze spawarki i produkty spawalnicze. Na bieżąco weryfikujemy osiągi naszego sprzętu. Dla potrzeb badań stworzyliśmy laboratorium w oparciu o systemy pomiarowe własnej konstrukcji – informuje Waldemar Łabudzki, wiceprezes zarządu ds. technicznych w Dedra-Exim. – Każda dostawa przed wprowadzeniem na rynek jest przez nas sprawdzana. Jesteśmy więc pewni wysokiej jakości tych produktów. Nasze urządzenia spawalnicze są przeznaczone dla profesjonalistów, jak i początkujących użytkowników uczących się tej metody łączenia metali. Są proste w obsłudze, małe oraz lekkie i można je wykorzystać w każdych warunkach.

W grupie spawarek inwertorowych do spawania metodą MMA, oprócz podstawowego modelu opartego na tranzystorach MOSFET, są urządzenia pracujące na tranzystorach IGBT: DESi155BT, DESi168BT, DESi178BT i DESi199BT. Jak wiadomo, zastosowanie technologii IGBT pozwala wyprodukować mniejsze i lżejsze spawarki o takich samych osiągach, jak większe wagowo i gabarytowo modele wyposażone w tranzystory MOSFET, np. DESi201. Spawarki oparte o tranzystory IGBT są więc bardziej mobilne i dlatego doskonale nadają się do prac przydomowych.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Dedra-Exim proponuje urządzenia do spawania metodą MIG/MAG: DESMi180 (o maks. prądzie 180 A) i DESMi160 (160 A) z dodatkową funkcją pracy metodą MMA. Obie spawarki mogą spawać drutem 0,8 lub 1 mm.

Dla chcących opanować metodę TIG w ofercie firmy Dedra-Exim znaleźć można szeroką gamę spawarek, np. DESTi200 o maks. prądzie spawania 200 A i o podobnych osiągach model DESTi203P z rozbudowanym systemem sterowania przebiegiem prądu spawania (spawanie pulsacyjne). Wszystkie spawarki Dedra, przeznaczone do spawania metodą TIG, mają dodatkową funkcjonalność, tak by mogły być używane do spawania elektrodą otuloną (MMA). Dla użytkowników chcących spawać obiema metodami przewidziano model DESTi160L wyposażony w przełącznik wartości napięcia spawania: metoda TIG/metoda MMA.

Dla użytkowników chcących rozwijać i pogłębiać swoje umiejętności spawalnicze oferowane są dwa modele: DESTi205AC/DC i DESTi225AC/DC. Mają one rozbudowany system regulacji parametrów spawania dla metody TIG. Imponują maksymalnym prądem spawania odpowiednio 205 A i 225 A. Moduł prądu zmiennego pozwala obu modelom spawać aluminium do grubości 6 mm (DESTi205ACDC), a w przypadku modelu DESTi225ACDC – do 8 mm. To nie jedyna zaleta tej ostatniej spawarki: precyzyjny wyświetlacz wartości prądu spawania pozwala dokładnie ustawić ten parametr. Jest to nadzwyczaj ważne przy spawaniu cieńszych elementów wykonanych np. z metali kolorowych. W praktyce warsztatowej niezwykle pomocny jest system dwutakt-czterotakt (2T-4T) pozwalający zniwelować niekorzystne efekty w trakcie rozpoczynania bądź kończenia układania ściegu/spoiny, co czyni też wygodniejszą obsługę palnika. Od użytkowników zawodowych wiemy, że spawarka ta w trybie spawania kwaśną elektrodą otuloną MMA spisuje się znakomicie.

Gamę urządzeń przydatnych w praktyce spawalniczej zamyka przecinarka plazmowa DeSPi40 o maks. prądzie 40 A, którą możemy przeciąć płaskownik

o maksymalnej grubości 12 mm.
Dedra-Exim, będąc pewna jakości swoich urządzeń spawalniczych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, przygotowała ofertę specjalną polegającą na wydłużeniu gwarancji do 4 lat w przypadku zakupu konsumenckiego oraz 2 lat w przypadku zakupu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Szczegóły oferty na stronie www.dedra.pl lub w punktach sprzedaży.

Praktyka dowodzi, iż spawarki Dedra sprawdzają się również w zastosowaniach zarezerwowanych do tej pory wyłącznie dla sprzętu profesjonalnego. Na co dzień spawarki z logo Dedra można spotkać w stoczniach remontowych i w wielu firmach budowlano-montażowych. Zachęcamy więc do ichzakupu.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments