Spawarka inwerterowa PowerUp MMA IGBT

Gama elektronarzędzi PowerUP przeznaczonych dla wymagających majsterkowiczów została rozszerzona o nowe spawarki inwerterowe MMA o mocy 140A i 160A. Ich wysoka jakość oraz szerokie zastosowanie w pełni zaspokoją oczekiwania zarówno użytkowników domowych, majsterkowiczów, jak i warsztatowców użytkujących je na co dzień.

Spawarki inwerterowe typu MMA, wykorzystujące do spawania elektrody otulinowe, znalazły szerokie zastosowanie zarówno przy pracach montażowo-naprawczych, na budowie, w produkcji ogólnej, podczas robót konserwacyjnych czy montażu konstrukcji stalowych. Ich użytkownikami są zarówno majsterkowicze domowi jak i rolnicy czy warsztatowcy. Spawarki te swoją popularność zawdzięczają między innymi bardzo szerokiemu zastosowaniu. W zależności

od użytych elektrod mogą bowiem służyć do spawania stali, stali nierdzewnej, żeliwa, miedzi czy aluminium.

Nowe spawarki inwerterowe PowerUp typu MMA wykorzystują najnowszą technologię tranzystorów bipolarnych IGBT dzięki czemu możliwe jest znaczne zmniejszenie ich rozmiarów oraz zredukowanie wagi czyniąc je bardziej mobilne i łatwiejsze w zastosowaniu w trudno dostępnych miejscach. Dlatego też wyposażone zostały w wygodną rękojeść oraz pasek naramienny umożliwiając użytkownikom swobodne przenoszenie.

Cechą wyróżniającą spawarki PowerUP, model 73200 o mocy 140A oraz model 73201 o mocy 160 A jest ich cykl pracy wynoszący aż 60%, co w porównaniu do produktów konkurencji jest bardzo dobrym wynikiem. Tak wysoki cykl pracy pozwala na spawanie w ciągu 10 min w sposób ciągły przez aż 6 min, zanim spawarka się wyłączy w celu ostudzenia. Parametr ten powinien być szczególnie brany pod uwagę, zwłaszcza przez użytkowników intensywnie spawających. Inne produkty dostępne na rynku, pomimo deklarowania zbliżonych maksymalnych prądów spawania, osiągają cykl pracy rzędu 20%, co oznacza, że użytkownik będzie w stanie spawać w sposób ciągły zaledwie przez 2 min a następne 8 min będzie musiał czekać aż spawarka się ostudzi.

Spawarka 73200 o mocy 20 A-140A pozwala na spawanie elektrodami o średnicy 1,6~3,2 mm. Natomiast model 73201 o mocy 20A~160 A może spawać elektrodami 1,6~4,0 mm. Oba model posiadają płynną regulację prądu spawania oraz wyświetlacz pokazujące aktualne nastawienia. Konstrukcja spawarek pozwala na zasilanie ich z generatora.
Krzysztof

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments