SOLA TWORZY STRUKTURĘ SPRZEDAŻY w POLSCE i ZWIĘKSZA JAKOŚĆ OBSŁUGI

SOLA Measuring Tools, austriacki lider rynku narzędzi pomiarowych, utworzyła nową strukturę sprzedaży w Polsce. Rynek w naszym kraju obsługuje dwóch regionalnych dyrektorów: Paweł Żurawski, który prowadzi wszystkie działania sprzedażowe na obszarze północnej Polski, i Rafał Jaskólski zarządzający sprzedażą w południowej Polsce. Dzięki utworzeniu nowej struktury sprzedaży SOLA zapewnia doskonałą, bezpośrednią obsługę klientów.

Marka SOLA od lat znana jest w Polsce wśród profesjonalistów w branży budowlanej z precyzyjnych narzędzi pomiarowych i znakujących. Najwyższej jakości produkty, liczne patenty, wielokrotnie nagradzane innowacje i doskonała obsługa klienta – to właśnie oznacza marka SOLA. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i rosnącym wymaganiom polskiego budownictwa, SOLA podjęła decyzję o

restrukturyzacji działalności handlowej w Polsce. – Podkreślamy wartość najwyższej jakości i precyzji nie tylko w naszych produktach, ale też w usługach. Nowa struktura sprzedaży w Polsce z dwoma regionalnymi manedżerami sprzedaży pozwala nam wspierać naszych klientów osobiście i na miejscu – wyjaśnia Peter Frankenhauser, dyrektor sprzedaży narzędzi pomiarowych SOLA w Europie Wschodniej.

Paweł Żurawski, dyrektor regionalny Polska Północ, tel.: +48 537 624175, mail: pawel.zurawski@sola.at (Prawa autorskie: Narzędzia pomiarowe SOLA)

Rafał Jaskólski, dyrektor regionalny Polska Południe, tel.: +48 576 777327, mail: rafal.jaskolski@sola.at (Prawa autorskie: Narzędzia pomiarowe SOLA)

 

Niezawodna i godna zaufania osobista obsługa

Dwaj regionalni menedżerowie SOLA na polski rynek – Rafał Jaskólski i Paweł Żurawski – mają głęboką wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży budowlanej. Z wielkim zaangażowaniem i motywacją podjęli się nowego zadania. – Naszym celem jest wzmocnienie obecności firmy SOLA i jej sieci dystrybucji w Polsce. Dla naszych obecnych i potencjalnych partnerów handlowych oznacza to, że zapewniamy im indywidualną i osobistą obsługę, krótkie terminy reakcji oraz wysoką niezawodność dostaw – stwierdzają Rafał Jaskólski i Paweł Żurawski.

Wyłączne usługi dla dystrybutorów

Jako wiodący specjalista w dziedzinie pomiarów i znakowania SOLA oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości narzędzi pomiarowych dla profesjonalistów z budownictwa. W ten sposób firma zapewnia szeroki zakres usług serwisowych dla swoich partnerów handlowych. Dzięki nowo utworzonej strukturze sprzedaży wszystkie te usługi są już dostępne na polskim rynku. SOLA jako niezawodny partner towarzyszy wszystkim swoim dystrybutorom, zapewniając im doradztwo techniczne i wsparcie posprzedażowe.
– Wspólnie z naszymi klientami opracowujemy asortyment produktów i koncepcje ich prezentacji, które spełniają ich indywidualne wymagania – wyjaśnia Paweł Żurawski. Do profesjonalnej i skutecznej prezentacji produktów SOLA w punkcie sprzedaży (POS) firma oferuje całą gamę atrakcyjnych rozwiązań. Ponadto SOLA na bieżąco zapewnia mocne wsparcie sprzedaży. Dystrybutorzy jej produktów korzystają w ciągu roku z ekskluzywnych promocji sprzedażowych, np. w postaci przydatnych zestawów narzędzi i limitowanych edycji specjalnych.

Główna siedziba SOLA Measuring Tools w Götzis, Austria (Prawa autorskie:
Narzędzia pomiarowe SOLA)

Istotnym elementem działań serwisowych SOLA jest wzmocnienie niezbędnej wiedzy produktowej u osób, które zajmują się dystrybucją i użytkowaniem narzędzi pomiarowych oraz znakujących. Poza udzielaniem z pierwszej ręki informacji o istniejącym asortymencie i nowych produktach SOLA oferuje pomocne wewnętrzne szkolenia dla pracowników i klientów dystrybutorów. – W budownictwie używamy swoich rąk w codziennej pracy. Dlatego ważne jest, aby fachowcy czuli nasze produkty i uczyli się, jak prawidłowo ich używać – mówi Rafał Jaskólski.

SOLA jako producent produktów klasy premium zna wysokie wymagania, jakie każdego dnia muszą spełniać profesjonalne narzędzia pomiarowe. W przypadku uszkodzenia narzędzia SOLA oferuje serwis naprawczy we współpracy z partnerami dystrybucyjnymi. Uszkodzone narzędzia pomiarowe są jak najszybciej naprawiane lub wymieniane przez wykwalifikowanych specjalistów.

O narzędziach pomiarowych SOLA

Od 70 lat SOLA produkuje precyzyjne narzędzia pomiarowe i znakujące. Austriacka firma jako lider rynkowy w wytwarzaniu najwyższej jakości poziomnic oferuje szeroką gamę produktów, w tym poziomnice do wylewek, miary składane, taśmy długie i krótkie, różnego rodzaju przymiary kątowe, produkty do znakowania, dalmierze laserowe oraz indywidualny program laserowy.

Odwrócony pomiar z RED, najdokładniejszą na świecie poziomnicą (Prawa autorskie:
Narzędzia pomiarowe SOLA)

Narzędzia pomiarowe SOLA sprzedawane są w 70

krajach. 75% wszystkich produktów wytwarzanych jest w Götzis w Austrii, gdzie znajduje się siedziba główna i zakłady produkcyjne. To tutaj 200 pracowników opracowuje, produkuje i dystrybuuje asortyment ponad 1500 wyrobów. Produkcja w zakładach SOLA charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem integracji pionowej: wszystkie elementy z tworzyw sztucznych, takie jak zaślepki, uchwyty, uchwyty na libelle itp., są produkowane na jednej z 50 wtryskarek. Zaś wszystkie poziomnice są wytwarzane w oparciu o normy wysokiej jakości, które wymagają wielu testów przeprowadzanych przez ludzi i maszyny. Wysokie standardy jakości, które SOLA sama sobie wyznaczyła, podlegają stałej kontroli w jej własnych laboratoriach i placówkach badawczych. Każda poziomnica i jej komponenty są testowane przed opuszczeniem austriackiej firmy.

Pasja do precyzji

Filozofia firmy SOLA polega na rozwijaniu i ciągłym optymalizowaniu produktów tak, aby całkowicie spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Aby to osiągnąć, SOLA opracowuje swoje produkty w ścisłej współpracy z profesjonalistami. Ich rezultat to innowacyjne rozwiązania, które charakteryzują się konsekwentną prostotą, wydajnością i niezawodną precyzją. Dzięki temu produkty z logo SOLA mogą zaspokoić potrzeby profesjonalistów. Każde narzędzie pomiarowe i znakujące wyróżnia się łatwością obsługi, wysoką wytrzymałością i oszczędnością cennego czasu profesjonalistów z budownictwa. Innowacje austriackiej firmy wyznaczają światowe standardy w wielu zastosowaniach: od inżynierii lądowej po budownictwo wnętrz.

Porównanie między standardową libellą pierścieniową (na górze) a libellą SOLA FOCUS (na dole, prawa autorskie: Narzędzia pomiarowe SOLA)

Najważniejsza innowacja światowa

Najważniejszą innowacją i faktycznie pierwszą na świecie jest libella SOLA FOCUS. Tylko na poziomach SOLA zastosowano opracowaną w 2011 r. i stale optymalizowaną technologię libelli FOCUS. W porównaniu ze standardowymi libellami pierścieniowymi SOLA FOCUS zapewniają 4x wyższy kontrast. Ta opatentowana technologia pozwala na łatwiejszy, szybszy i bardziej precyzyjny pomiar nawet z odległości lub w warunkach słabego oświetlenia.

Od lewej do prawej: Rafał Jaskólski (Regional Manager Poland South), Paweł Żurawski (Regional Manager Poland North) i Peter Frankenhauser (Sales Manager Eastern Europe, Middle East, Africa) na targach BUDMA 2019 w Poznaniu

Spośród 1500 różnych produktów SOLA posiada poziomnicę RED/BIG RED. Jest to najdokładniejsza na świecie poziomnica mająca profil skrzynkowy. Przy odchyleniach poniżej 0,3 mm/m w pozycji standardowej i poniżej 0,5 mm/m w pozycji odwróconej żadna inna poziomnica nie jest bardziej precyzyjna. Poziomnice te są dostępne w długościach 60, 80 i 100 cm (RED) oraz 120, 150, 180, 200 i 240 cm (BIG RED). Więcej na sola.at i youtube.com/user/SOLAMesswerkzeuge.

opr. HB

Podstawowe informacje o firmie SOLA

Nazwa firmy SOLA-Messwerkzeuge GmbH
Adres Unteres Tobel 25, 6840 Götzis, Austria
Rodzaj działalności Producent precyzyjnych
narzędzi pomiarowych i znakujących
Główne produkty różnego rodzajy poziomnice, miary składane, taśmy długie i krótkie, różnego typu przymiary kątowe, produkty do znakowania, dalmierze laserowe oraz indywidualny program laserowy
Rok założenia 1949
Zatrudnienie > 200 (na koniec 2018 r.)
Udział exportu w obrocie (%) > 77% (na koniec 2018 r.)
Więcej informacji www.sola.at

www.youtube.com/user/SOLAMesswerkzeuge

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar