Smarownica akumulatorowa Metabo FP 18LTX

Dla użytkowników, którzy regularnie serwisują pojazdy rolnicze, dźwigi, pojazdy budowlane i użytkowe lub maszyny i urządzenia przemysłowe firma Metabo opracowała smarownicę akumulatorową FP 18 LTX.

Dwa biegi i regulacja ilości wyciskanego smaru

Smarownica akumulatorowa Metabo FP 18LTX jest wyjątkowo wydajna i wytwarza maksymalne ciśnienie robocze o wartości 690 bar. Smarownica ma dwa biegi: w zależności od zastosowania profesjonalni użytkownicy mogą wybrać pracę z dużą siłą wyciskania albo z dużą ilością wyciskanego smaru. – W przypadku pojazdów rolniczych, które pracują w bardzo trudnych warunkach, wybiera się pierwszy bieg – wyjaśnia Felix Kaiser, menedżer produktu w firmie Metabo.

Przeguby takich pojazdów wymagają użycia dużego ciśnienia. W przypadku urządzeń przemysłowych lepiej sprawdza się drugi bieg zapewniający dużą ilość wyciskanego smaru. Co ważne ilość tę można ustawić indywidualnie na jeden z dziesięciu poziomów. Dzięki temu użytkownicy mogą regulować ilość smaru w zależności od pojemności łożysk. W przypadku pracy w trybie ciągłym wystarczy nacisnąć przycisk blokady na przełączniku.

źródło: Metabo

Maksymalna elastyczność

Smarownica Metabo FP 18LTX może być napełniana z kartusza, pojemnika lub bezpośrednio. Kolejna jej zaleta to możliwość stosowania różnych rozmiarów kartuszy. Optymalną widoczność zapewnia światło LED bezpośrednio na maszynie oraz dodatkowe światło LED, które można zamocować na wężu do oświetlania obszaru wokół smarowniczek. Smarownica Metabo ma też praktyczna uprząż ułatwiającą jej transport i obsługę.

Smarownica akumulatorowa jest elementem systemu 18 V marki Metabo i stanowi kolejne urządzenie w niezależnym od niej systemie akumulatorowym CAS (Cordless Alliance System). CAS obejmuje obecnie ponad 300 maszyn ponad 30 różnych producentów, które są kompatybilne i mogą być dowolnie łączone z tym samym akumulatorem.

opr. HB (mat. Metabo)

Smarownica akumulatorowa Metabo FP 18LTX – dane techniczne

Napięcie akumulatora18 V
Siła wyciskania690/413 bar
Prędkość wyciskania100/290 g/min
Długość węża1200 mm
Ciężar bez akumulatora / z akumulatorem4/4,4 kg
źródło:Metabo
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments