SKROBAKI YATO DO FUG SILIKONOWYCH

Czynność usuwania starych fug silikonowych i nakładania nowych można z powodzeniem przeprowadzić za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi, jednak aby zrobić to skutecznie i elegancko, warto używać do tego celu specjalistycznych przyrządów. W katalogu YATO znajdziemy trzy komplety, które ułatwiają samodzielne wykonywanie wykończeń glazurniczych i instalacyjnych.

YATO YT-52630 to 2-narzędziowy zestaw, który składa się z profilowanego skrobaka do usuwania starych fug i narzędzia do wciskania i wygładzania świeżej masy silikonowej lub akrylowej z gumowymi końcówkami odpowiadającymi różnym szerokościom fug. Narzędzia wykonane są z odpornego tworzywa sztucznego.
W skład zestawu YATO YT-52631 wchodzą z kolei trzy narzędzia – dwa opisane powyżej i dodatkowy

skrobak z metalowym ostrzem do łatwego otwierania pojemników z masami do fugowania.

yt-52631_a

Zestaw YATO YT-52621 zaś tworzą cztery narzędzia. Pierwsze to w zasadzie klasyczna szczotka z twardym nylonowym włosem z metalowym skrobakiem do agresywnego usuwania twardych elementów. Ten przyrząd służy do przygotowania podłoża do fugowania. Komplet uzupełniają trzy elastyczne szpachelki o profilowanych krawędziach i narożnikach. Ich rozmiary i kształty odpowiadają różnym szerokościom fug.

Marek Pudło

yt-52621_a

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments