SKRĘCANE KLUCZE IMBUSOWE HÖGERT TECHNIK

Klucze imbusowe Högert Technik mają wzmocnioną skręcaną konstrukcję. Dzięki temu można stosować je z większą siłą dokręcania oraz pracować w miejscach trudno dostępnych.

Hogert_Technik_imbus-ok2

Klucz imbusowy, tak jak każde narzędzie, powinien być wykonany z odpowiedniego materiału, aby prawidłowo spełniał swoją funkcję i odznaczał się długą żywotnością. Dlatego prezentowane klucze imbusowe Högert Technik wykonano ze stali stopowej S2, co umożliwiło wyeliminowanie ryzyka ich złamania. Dodatkowo narzędzia te lekko skręcono osiowo i odpowiednio obrobiono cieplnie, co pozwoliło na aplikowanie nimi momentów o 45% większych,

niż jest to możliwe w przypadku posługiwania się klasycznie wykonanymi kluczami. Zaprojektowany skrętny profil korpusu klucza zwiększa wytrzymałość narzędzia i umożliwia stosowanie znacznie większych sił w trakcie pracy.

Powierzchnia kluczy, jak wiadomo, może być wykończona w różnorodny sposób. Niektórzy z producentów swoje klucze oksydują, jeszcze inni powierzchnie imbusów pokrywają powłoką chromowo-niklową lub lakierują. Marka Högert Technik wybrała połączenie oksydowania z pokryciem grubą warstwą niebieskiego lakieru, aby zwiększyć żywotność tych narzędzi i zabezpieczyć je przed korozją. Na dłuższym ich ramieniu, oprócz marki i symbolu stali, z której wykonano klucz, wydrukowano jego rozmiar, co pozwala na szybką i bezbłędną identyfikację narzędzia. Przyspiesza to pracę, gdyż od razu sięgamy po właściwy klucz, czyli odpowiadający rozmiarowi 6-kątnego gniazda śruby, którą montujemy lub demontujemy.

 

Hogert_Technik_imbus-1

 

Skręcane klucze imbusowe Högert Technik dostępne są w 9-sztukowym zestawie. Mieści się on w plastikowej rozkładanej oprawce z otworami na poszczególne narzędzia. Otwory mają oznaczenia wymiarów kluczy, do których przechowywania służą. Ułatwia to bezbłędny wybór narzędzia o potrzebnym rozmiarze. W skład zestawu wchodzą klucze metryczne o rozmiarach: 1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 i 10 mm. Oprawka ma również otwór, który umożliwia zawieszenie całego zestawu na haku w szafce narzędziowej. Dzięki temu skręcane klucze imbusowe Högert Technik są łatwe w przechowywaniu i zabezpieczone przed zagubieniem się w gąszczu drobnych narzędzi czy akcesoriów.

pins

Hogert_Technik_imbus-2

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar