Skil sprzedał ponad 130 milionów narzędzi
Przez 90 lat Skil sprzedał ponad 130.000.000 narzędzi. Wprowadził też na rynek wiele innowacyjnych produktów i opatentował stosowane dziś powszechnie rozwiązania ułatwiające codzienną pracę.
Historia Skila rozpoczęła się w 1924 roku od wprowadzenia na amerykański rynek pierwszej pilarki elektrycznej, którą nazwano później „Skilsaw”. Narzędzie stało się na całym świecie synonimem pilarki elektrycznej i stworzyło przemysłowy standard komfortowego i niedrogiego elektronarzędzia ręcznego. To jednak był dopiero początek.
Pierwsza na świecie pilarka tarczowa skonstruowana przez Skila
Przez 90 lat Skil wprowadził na rynek wiele
prekursorskich produktów i rozwiązań. Dostępna w niemal wszystkich elektronarzędziach funkcja płynnej regulacji prędkości została opracowana właśnie przez Skila. Funkcja udaru elektromechanicznego (EMH), która umożliwiła łatwe wiercenie otworów w betonie i murze przy użyciu lekkich i poręcznych narzędzi, to również patent Skila. Standardem stały się także inne wynalazki Skila: system automatycznej kontroli przesuwu taśmy (ABC), który automatycznie wyrównuje pozycję taśmy szlifierskiej, mechanizm zmiany kierunku obrotów (RBR), który zapewnia o 10% wyższą moc przy pracy w obu kierunkach oraz zwiększa trwałość szczotek węglowych, czy ramka szlifierska „Equalizer”, która gwarantuje idealny rezultat szlifowania powierzchni.
Skil koncentrował się zawsze na rozwijaniu produktów prostych w użyciu i jednocześnie niedrogich. Dzięki takiemu podejściu stał się jedną z wiodących marek na światowych rynkach elektronarzędzi, a jego produkty otrzymały liczne wyróżnienia w niezależnych testach konsumenckich.
Oferta marki Skil jest stale rozbudowywana. Obecnie obejmuje szeroką gamę narzędzi segmentu DIY (Do It Yourself) przeznaczonych dla majsterkowiczów, osprzęt, jak też narzędzia dla użytkowników profesjonalnych (Skil Masters) oraz narzędzia ogrodowe (Skil Urban Series). W jej skład wchodzą produkty kojarzone z wyjątkowo prostą obsługą i wysokim komfortem wykonywania codziennych prac, takie jak na przykład najlżejsza na świecie wiertarko-wkrętarka udarowa z akumulatorem litowo-jonowym 18 V czy szlifierki z funkcją Pressure Control, która wskazuje użytkownikowi, z jaką siłą powinien dociskać narzędzie do powierzchni, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat pracy.