Silnik frezerski Kress 800 FME-Q

Kress 800 FME-Q to bardzo ciekawe elektronarzędzie, które może spełniać co najmniej trzy funkcje – być „mobilną” szlifierką prostą, stanowić napęd dla szlifierki z wałkiem giętkim, a nawet pracować jako głowica
frezująco-wiercąca w prostych maszynach CNC.

Szlifierka Kress 800 FME-Q napędzana jest nowoczesnym silnikiem MAXX-Power o mocy 800 W. Jest to konstrukcja wysokoobrotowa, która osiąga maksymalne obroty 29.000/min. Warto w tym miejscu napisać, że jednostka napędowa Kress jest świetnie zabezpieczona na wypadek najcięższych warunków pracy. Elektroniczne zabezpieczenie uzwojenia silnika przed przegrzaniem

i szczotki węglowe z czujnikiem zużycia chroniące komutator przed uszkodzeniem są gwarancją długiej żywotności całego elektronarzędzia. Wysokiej jakości silnik ma kołnierz wrzeciona wykonany ze stali nierdzewnej z podwójnym łożyskowaniem, który zapewnia perfekcyjne prowadzenie i stabilność pracy narzędzia roboczego potwierdzony każdorazowo certyfikatem badań odchyłek w dwóch płaszczyznach dołączanym do każdego narzędzia.

Inżynierowie wprowadzili do układu napędowego Kressa trzy układy elektroniczne. Pierwszy to regulacja prędkości obrotowej za pomocą pokrętła (od 10.000 obr./min). Drugi to system stabilizujący prędkość obrotową pod zmiennym obciążeniem. Oba rozwiązania mają przede wszystkim ułatwić szlifowanie (użytkownik może dobrać parametry pracy narzędzia do wykonywanego zadania) i zapewnić najwyższą wydajność pracy (wrzeciono obraca się ze stałą prędkością obrotową bez względu na siłę docisku ściernicy do obrabianego materiału). Trzecim jest układ odpowiadający za płynny start maszyny. Jego zadaniem jest ochrona podzespołów przed przeciążeniami i samej instalacji zasilającej przed nagłymi skokami napięcia.

W silniku frezerskim Kress 800 FME-Q osprzęt roboczy mocuje się w klasycznym dla tej grupy narzędzi uchwycie. Jest nią tuleja zaciskowa z nakrętką. Dokręca się ją kluczem po wcześniejszym włożeniu osprzętu w gniazdo wrzeciona. Tuleja zaciskowa ma średnicę 8 mm. Jak przystało na elektronarzędzia Kress, w opisywanej szlifierce zastosowano systemowy przewód zasilający – 4-metrowej długości wypinany kabel z opatentowanym złączem zatrzaskowym (dostępny jest także kabel o długości 6 m), który ułatwia zamianę całych silników, co jest często prostsze niż przezbrajanie osprzętu, który musi być niezwykle precyzyjnie zamontowany w uchwycie.


Dane techniczne silnika frezerskiego Kress 800 FME-Q

Moc

800 W

Obroty

10.000-29.000/min

Uchwyt narzędzia z tuleją zaciskową

8 mm

Waga

1,4kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments