Ściski z rękojeścią obrotową Bessey EZ360 – test redakcyjny

Bessey opracował innowacyjne ściski EZ360. Dzięki obrotowej rękojeści umożliwiają one mocowanie w miejscach trudno dostępnych i tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe.

Konstrukcja i cechy użytkowe

Stała pozycja uchwytu standardowych ścisków ogranicza lub utrudnia ich stosowanie w niewielkich przestrzeniach czy odległościach od innych przedmiotów. Zastosowanie w ściskach Bessey EZ360 obrotowej rękojeści, którą można obracać o 360° i ustawiać co 30° stopni w 12 pozycjach wokół szyny, skutecznie eliminuje te problemy. Dzięki temu użytkownik może dobrać najbardziej dogodną pozycję ścisków,

a to oznacza zarówno większą wygodę pracy, jak i pewność mocowania. Omawiane szybkomocujące ściski Bessey wyposażono w 12-stopniowy mechanizm zatrzaskowy, który umożliwia mocowanie z siłą 1400 N. Do zwalniania zacisku ich szczęk służy łatwy w obsłudze przycisk. Umożliwia on też regulację rozstawu ścisków. Co ważne, szczękę oporową można montować na obu końcach szyny, co pozwala na użycie tych narzędzi do rozpierania.
Szynę ścisków Bessey EZ360 wykonano ze stali ulepszanej cieplnie i czernionej, zaś szczęki – z wysokiej jakości poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Wyposażono je w demontowalne, miękkie nakładki o dużej powierzchni mocowania. Prezentowane narzędzia wyposażono także w pyłoszczelną obudowę mechanizmu zatrzaskowego, którą wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dla wygody pracy ich rękojeści pokryto miękką, antypoślizgową wykładziną. Ściski Bessey EZ360 dostępne są w 4 rozmiarach o zakresach mocowania: 150, 300, 450 i 600 mm.

Wyniki testów ścisków Bessey EZ360

Podczas redakcyjnych testów sprawdzaliśmy łatwość i wygodę posługiwania się ściskami Bessey w różnych sytuacjach roboczych. Mocowaliśmy je zarówno bardzo blisko montowanych elementów, jak i użytych już ścisków. Podczas prób okazało się, że obrotowa rękojeść ułatwia, a w wielu wypadkach umożliwia mocowanie ścisków Bessey EZ360 w odległości kilkunastu milimetrów od innych tego typu narzędzi czy elementów montowanych. Dzięki temu np. możliwy jest sprawny montaż skomplikowanych kształtowo konstrukcji. Testy redakcyjne pokazały też, że ściski Bessey EZ360 ułatwiają samo wykonywanie operacji montażowych, gdyż pozycję ich rękojeści można ustawić w taki sposób, żeby nie utrudniała np. wiercenia, wkręcania czy cięcia. Co ważne, dzięki zastosowaniu ścisków Bessey EZ360 można też zająć najbardziej optymalną pozycję podczas pracy, co sprzyja efektywnemu i dokładnemu jej wykonaniu. Obrotowa rękojeść ułatwia bowiem dostęp do montowanych elementów, co najwyraźniej jest widoczne podczas pracy w miejscach ograniczonych przestrzennie.
Naszym zdaniem, ściski z obrotową rękojeścią Bessey EZ360 to narzędzia profesjonalne o innowacyjnej konstrukcji i poszerzonej funkcjonalności w porównaniu do tego typu produktów o standardowej budowie. Ułatwiają one nie tylko mocowanie elementów montowanych, ale także wykonywanie takich operacji montażowych, jak wiercenie, wkręcanie czy cięcie.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments