Ściski z obrotową rękojeścią Bessey EZ360

W tym roku na polskim rynku pojawiły się ściski Bessey EZ360. Dzięki zastosowaniu obrotowej rękojeści wyznaczają nowy standard mocowania dla tego typu narzędzi wyposażonych w mechanizm zatrzaskowy.

Jak wiadomo, wiele typów ścisków, w tym także szybkomocujące, ma ograniczone możliwości stosowania. Jedną z przyczyn jest stała pozycja rękojeści względem ruchomej szczęki. W pewnych sytuacjach roboczych albo uniemożliwia ona użycie ścisku, albo zaciśnięcie jego szczęk. Ogranicza ona głównie wykorzystanie tych narzędzi podczas montażu w niewielkich przestrzeniach, miejscach trudno dostępnych, w bliskim sąsiedztwie innych ścisków itp. Problem aplikacji ścisków szybkomocujących w takich sytuacjach roboczych rozwiązała firma Bessey, opracowując ich model EZ360 z obrotowym

zespołem rękojeści. Umożliwia on ustawienie rękojeści w 12 pozycjach kątowych (co 30°) wokół szyny, czyli w zakresie 360°. Rozwiązanie to ułatwia nie tylko samo zakładanie ścisk ów, ale pozwala ich użyć tam, gdzie nie można wykorzystać tradycyjnie skonstruowanych tego typu narzędzi. Dzięki obrotowym rękojeściom użytkownik może dobrać najbardziej dogodną dla siebie pozycję ścisków, co zarówno zwiększa komfort pracy, jak i pewność mocowania.


Omawiany szybkomocujący ścisk EZ360 wyposażony jest w 12-stopniowy mechanizm zatrzaskowy, który podczas montażu umożliwia aplikację siły 1400 N. Z kolei do zwalniania zacisku szczęk służy oddzielny mechanizm uruchamiany przyciskiem. Umożliwia on także łatwe przesuwanie szczęki dociskowej po szynie i dokładną regulację rozstawu narzędzia. Co ważne, szczękę nieruchomą (oporową) można montować na obu końcach szyny. Dzięki temu ścisk Bessey EZ360 może być także użyty do rozpierania.

Szynę omawianego narzędzia wykonano ze stali ulepszanej cieplnie i czernionej, zaś szczęki – z wysokiej jakości poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Wyposażono je w demontowalne, miękkie nakładki o dużej powierzchni mocowania. Z kolei obudowę, która chroni mechanizmy zatrzaskowy i służący do zwalniania zacisku szczęk przez wiórami czy pyłem, wyprodukowano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dla ułatwienia pracy i zwiększenia jej wygody rękojeści pokryto miękką, antypoślizgową wykładziną. Ściski Bessey EZ360 dostępne są w 4 rozmiarach o zakresie mocowania: 150 mm (model EZ360-15), 300 mm (EZ360-30), 450 mm (EZ360-45) i (EZ360-60) 600 mm. Opowiadające im zakresy rozpierania to odpowiednio: 195-315 mm, 195-465 mm, 195-615 mm i 195-765 mm.


Ściski z obrotową rękojeścią Bessey EZ360 to narzędzia profesjonalne, przeznaczone są dla stolarzy, cieśli, monterów wyposażenia i wystroju wnętrz, fachowców wykonujących suche zabudowy, wykańczający pomieszczenia mieszkalne, biurowe itp. Z ich wielu zalet skorzystają także fachowcy trudniący się drobnymi naprawami, jak też majsterkowicze i gospodarstwa domowe.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments