ŚCISKI ŚLUSARSKIE BESSEY GZ

W tym roku niemiecka firma BESSEY udoskonaliła swoje znane i cenione ściski ślusarskie GZ. Nowy ich model ze składaną rękojeścią znacznie ułatwia ich stosowanie w miejscach trudno dostępnych lub ograniczonych przestrzennie.

Ściski ślusarskie BESSEY GZ umożliwiają mocowanie elementów z siłą do 4000 N. Ich kute stalowe ramiona stałe i ruchome zostały poddane ulepszającej obróbce cieplnej, zapewniającej im wysoką sprężystość i elastyczność podczas mocowania. Dzięki temu posiadają wysoką wytrzymałość i odporność na przeciążenia, w tym skręcanie, oraz umożliwiają przenoszenie dużych

sił w linii prostej. Są to więc narzędzia, trwałe, mocne i pewne w działaniu, jak również – co ważne – bezpieczne w stosowaniu. Wyposażono je w rękojeść dwukomponentową wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Nowym rozwiązaniem, które zastosował BESSEY w ściskach GZ, jest możliwość odchylania ich rękojeści o kąt 90°. Dzięki temu podczas dokręcania lub odkręcania śruby dociskowej (tzw. wrzeciona) narzędzi dysponujemy dźwignią i możemy łatwo aplikować siłę ręki i do tego w prosty sposób ją zwielokrotniać. Tak wykonaną rękojeść w pozycji prostopadłej (90°) w stosunku do osi śruby można obrócić o 360° bez dotykania szyny. Konsekwencją tego jest zwiększenie szybkości i wygody pracy oraz możliwość stosowania ścisków GZ w trudno dostępnych miejscach. Np. tam, gdzie przestrzeń jest za mała lub za wąska na dokręcenie dłonią w pozycji liniowej (0°).
Ważną zaletą nowych ścisków BESSEY GZ jest możliwość beznarzędziowej wymiany ich stopek, co znacznie przyspiesza ich przygotowanie ich do pracy. Zastosowano w nich czernione powierzchniowo wrzeciono z gwintem trapezowym. Pracuje ono płynnie, ułatwiając i zwiększając szybkość mocowania obrabianych detali. Ściski BESSEY GZ oferowane są w 5 wersjach o długościach 250, 300, 400, 500 i 600 mm oraz szerokości ramiona stałego wynoszącej 120 mm.


Reasumując, ściski ślusarskie BESSEY GZ oferują nie tylko wysokiej jakości wykonanie i najwyższą na runku jego solidność, ale także dzięki składanej rękojeści są łatwe w stosowaniu oraz można ich użyć w miejscach trudno dostępnych. Pracują więc tam, gdzie ścisków z rękojeścią stałą nie można wykorzystać.

pins

Ważne linki

Oficjalny agent handlowy marki BESSEY w Polsce: https://agentools.pl
Gdzie kupić: https://agentools.pl/gdzie-kupic/
Instagram BESSEY: https://www.instagram.com/besseytool_official/
Facebook BESSEY: https://www.facebook.com/BESSEY.Tool.Einfach.Besser/
Youtube BESSEY: https://www.youtube.com/user/BesseyToolsDeutsch

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments