Ściernica NORTON Vortex RapidFinish 5AM

Wśród produktów Sain-Gobain Abrassives znajdują się ściernice krążki NORTON Vortex RapidFinish przeznaczone do przygotowania elementów ze stali nierdzewnej do polerowania.

 

Ściernice NORTON Vortex RapidFinish wykonano z prasowanej włókniny BearTex. Mają one agresywne ziarno ścierne wykonane w opatentowanej technologii Vortex, umożliwiające szybkie usuwanie naddatków materiałowych, a w konsenwencji dające redukcję cyklów operacji, czasu pracy i wzrost jakości wykończenia. W narzędziach tych zastosowano siatkę nylonową w celu zapewnienia im długiej żywotności, dzięki czemu można nimi obrobić większą liczbę elementów. Ściernice te są przez to też odporne na tzw. zabijanie. Pozytywny wpływ

na wydłużenie ich żywotności ma mniejsza średnica podkładu od średnicy części roboczej. Daje je to w konsekwencji większą średnicę użytkową. NORTON Vortex RapidFinish eliminują również konieczność zmiany maszyny, gdyż mogą być używane łącznie z krążkami fibrowymi i ściernicami lamelkowymi w celu poprawy jakości wykończenia. Jak ich średnica wskazuje, ściernice NORTON Vortex RapidFinish są przeznaczone do stosowania w małych szlifierkach kątowych.


ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar