ŚCIĄGACZE WARSZTATOWE YATO

YATO zaproponowało profesjonalnym mechanikom dwa nowe specjalistyczne ściągacze YT-25391 i YT-25480. Pierwszy z nich służy do demontażu piast i łożysk – a drugi kół pasowych.

 

Ściągacz bezwładnościowy YATO YT-25391 tworzy kilka elementów wykonanych z wysokiej jakości stali, które służą do bezpiecznego demontażu piast, łożysk, bębnów oraz kół zębatych wewnętrznych i zewnętrznych. Narzędzie dostarczane jest w wygodnej walizce.

Drugi ściągacz YT-25480 z kolei służy do demontażu kół pasowych wielorowkowych i wieloklinowych stosowanych w alternatorach, agregatach klimatyzacji, pompach wodnych, na wałach korbowych itp. Przyrządem tym obsłużymy tego typu koła o średnicach od 40 do 165 mm. Narzędzie wykonane jest z utwardzanej i hartowanej stali.

Jego małe wymiary umożliwiają pracę w miejscach trudno dostępnych. Nacięcia na łapach ściągacza odpowiadają rowkom na kołach, co zapobiega ich uszkodzeniom. Ściągacz charakteryzuje się łatwością obsługi – łapy blokuje się za pomocą pokręteł, a śrubę ściągającą pokręca się bądź zewnętrznym kluczem 6-kątnym o rozmiarze 17 mm, bądź wewnętrznym zabierakiem kwadratowym 3/8”.

Marek Pudło

yt-25391_skos yt-25391 yt-25480

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar