Rynek DIY: rekordowe zyski Home Depot

Home Depot®, największy na świecie sieć marketów dom i ogród, poinformował, że w II kwartale 2022 r. osiągnął sprzedaż w wysokości 43,8 mld USD.

Wyższy obrót o 6,5%

Obrót w wysokości 43,8 mld USD, który Home Depot® na rynku DIY osiągnął w II kw. 2022 r., okazał się o 6,5% (2,7 mld USD) wyższy od obrotu z II kwartału 2021 r. Tzw. sprzedaż porównywalna za II kw. roku fiskalnego 2022 wzrosła o 5,8%, zaś a sprzedaż porównywalna w USA – o 5,4%. Natomiast zysk netto za drugi kwartał roku fiskalnego 2022 wyniósł 5,2 mld USD (4,8 mld USD w analogicznym okresie

roku fiskalnego 2021).

W drugim kwartale osiągnęliśmy najwyższą kwartalną sprzedaż i zyski w historii naszej firmy – powiedział Ted Decker, dyrektor generalny i prezes Home Depot®. – Nasze wyniki w branży DIY odzwierciedlają ciągłą siłę popytu na projekty związane z modernizacją domów. Zespół Home Depot® wykonał fantastyczną pracę, obsługując klientów i jednocześnie nawigując w trudnym i dynamicznym środowisku. Chciałbym podziękować im i licznym partnerom za ich ciężką pracę i poświęcenie dla naszych klientów.

Spełnione prognozy biznesowe na rok 2022

Osiągając rekordowe zyski na rynku DIY, spółka Home Depot® potwierdziła prognozy biznesowe na rok fiskalny 2022 m.in. w zakresie: wzrostu sprzedaży ogółem i zwiększenia sprzedaży porównywalnej na poziomie ok. 3,0%, jak też osiągnięcia marży operacyjnej na poziomie ok. 15,4%. Na koniec drugiego kwartału spółka prowadziła łącznie 2316 sklepów detalicznych w 50 stanach USA, dystrykcie Kolumbii, Puerto Rico, wyspach USA, Guam, 10 prowincjach Kanady i Meksyku. Home Depot® zatrudnia ok. 500.000 pracowników. Akcje spółki notowane są na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: HD) i wchodzą w skład indeksu Dow Jones Industrial Average oraz Standard & Poor’s 500 Index.

opr.HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments