REWOLUCYJNE WKRĘTY ESSDRIVE
ESSDRIVE – nowy, rewolucyjny wkręt do drewna! Slogan reklamowy czy prawda? Nowość taka jakich wiele na rynku, czy produkt, który uczyni naszą pracę łatwiejszą i lżejszą? Pytania, które zadaje sobie każdy specjalista z branży budowlanej wykorzystujący w swojej pracy wkręty. Dla znających ofertę ESSVE odpowiedź na te pytania może być trudna, gdyż wysoka jakość i niezawodność jednych z najlepszych wkrętów do drewna CUTTERS może budzić wątpliwość. Czy zatem można było zrobić coś lepszego, czy za hasłami o nowej myśli technicznej idzie redukcja siły wkręcania?
Najlepszym sposobem, żeby odpowiedzieć na powyższe pytania było wykonanie prób „na żywym organizmie”. Cztery opakowania wkrętów ESSDRIVE
w powłoce CORR SEAL, w klasie odporności antykorozyjnej C4, cztery opakowania wkrętów konkurencji i stos drewna oraz dwie wkrętarki z zapasem akumulatorów – to zestaw, który przygotowałem, żeby sprawdzić, czy nowe jest lepsze.
Pierwsza seria prób sprawdzająca szybki start i pierwsze zaskoczenie – wszystkie wkręty ESSDRIVE bez względu na rozmiar, zagłębiają się w materiale praktycznie po 1–2 obrotach wkrętarki. Pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Pytanie, co jest przyczyną tak dobrych wyników? Odpowiedź jest bardzo prosta, specjalna budowa gwintu, który kształtem różni się od innych wkrętów, i daje tak rewelacyjne efekty.
Kolejny krok: mocowanie deski do krokwi i kolejne miłe zaskoczenie – lepsze wzajemne dociąganie mocowanych elementów przy użyciu porównywalnego momentu dokręcającego, przy prawidłowym doborze długości wkrętów brak efektu podnoszenia deski. Te wyniki również wynikają z rewolucyjnej budowy wkrętów, a kształt
i budowa gwintu powoduje, że siła potrzebna do łączenia jest znacznie zredukowana.
Następnym krokiem było sprawdzenie, czy zmiana konstrukcji i nowy opatentowany frez pod łbem wkrętów ESSDRIVE daje oczekiwany przez tak wielu fachowców efekt dokładnego i bez pęknięć zagłębiania wkrętu w mocowanym elemencie. Naturalnym wydaje się uzyskanie dobrych efektów w suchym drewnie, ale gdy stożek po wykręconym wkręcie w mokrej desce nie odbiega od tego, który obok zrobiliśmy frezem do drewna, musimy przyznać, że ESSDRIVE i w tej próbie wygrywa z wkrętami konkurencji.
Najtrudniej było sprawdzić sztandarowy argument o redukcji do 2 kg nacisku, jaki potrzebny jest do prawidłowego montażu wkrętów ESDRIVE. W tym teście pomoc uzyskałem w zaprzyjaźnionej fabryce. Panowie na linii produkcyjnej wykonują około 1000 mocowań w ośmiogodzinnym dniu pracy. Dlatego uznałem, że z racji doświadczenia i umiejętności praktycznych będą w stanie ocenić, a przede wszystkim wydać bezstronną opinię. Do testu użyliśmy drewnianej belki zawieszonej na wysokości 2 m od podłoża. Każdy z testerów miał do wkręcenia 10 wkrętów ESSDRIVE i podobną liczbę wkrętów, których używają do bieżącej produkcji. Po zakończeniu i omówieniu prób wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że chcą w dalszej produkcji używać wkrętów ESSDRIVE. Argumenty były podobne – mniejsza siła nacisku, szybszy początek zagłębiania
i krótszy, nawet do 2–3 sekund czas wkręcania.
Powłoka antykorozyjna Coor Seal, którą zabezpieczone są wkręty ESSDRIVE, przez wiele lat obecności na rynku została poddana wszechstronnym testom i sprawdziła się w każdym środowisku, a rekomendacją mogą być Zakłady Chemiczne Azoty w Policach, gdzie z powodzeniem stosowane są wkręty ESSVE w powłoce Corr Seal.
Podsumowując wszystkie testy, stwierdzamy, że wprowadzamy na rynek wkręt do drewna ESSDRIVE wyprzedza konkurencję. Jak powiedzieli testujący, to wkręt, który spowoduje, że nasza praca będzie szybsza, lżejsza i po całym dniu nie będą nam trzeszczały stawy.