REWOLUCYJNA SZLIFIERKA PRZEGUBOWA PLANEX LHS 2 225 EQI FESTOOL

Od października 2020 roku w sprzedaży będzie dostępna nowa szlifierka przegubowa Festool PLANEX LHS 2 225 EQI Festool. Urządzenie rewolucjonizuje szlifowanie ścian i sufitów.

 

Zastosowany w szlifierce przegubowej Festool PLANEX LHS 2 225 EQI pierścień LED podczas szlifowania ułatwia spostrzeganie nierówności powierzchni i tym samym zapobiega konieczności wykonywania kosztownych poprawek. Dzięki niemu nie jest już konieczne czasochłonne ustawianie i przenoszenie źródeł światła. Poruszający się ruchem mimośrodowym talerz szlifierski umożliwia uzyskanie powierzchni o doskonałej jakości, bez żadnych wyżłobień. Podczas opracowania
nowej szlifierki przegubowej PLANEX LHS 2 225 EQI jednym z głównych celów, jaki Festool postawił przed inżynierami, była ergonomiczna obróbka szlifierska ścian i sufitów. Dlatego zastosowano w niej regulację wartości siły podciśnienia, ustawianą zmienną długość roboczą oraz inteligentny uchwyt „T”. W rezultacie urządzeniem pracuje się bez zmęczenia, w tym też podczas długiego szlifowania, jak też wygodnie się je obsługuje.

Od października 2020 roku malarze, wykonawcy suchej zabudowy, tynkarze i wszyscy inni rzemieślnicy z branży renowacyjnej będą mogli wykorzystać w swojej pracy nową szlifierkę przegubową Festool PLANEX LHS 2 225 EQI. Jest ona idealna do szlifowania ścian i sufitów, w tym także wykonanych w technologii suchej zabudowy, oraz połączeń płyt gipsowo-kartonowych. Doskonale sprawdza się też podczas obróbki i wyrównywania różnych systemów izolacji termicznej oraz zeszlifowywania pozostałości tapet.

Szlifowanie z wbudowanym pierścieniem LED

Przełomową innowacją w tym segmencie produktów jest nowy pierścień LED. – Rzemieślnicy proszeni przez nas o opinie często wymieniali te same trudności: wyżłobienia pozostające po szlifowaniu i słabo widoczne nierówności, które zostają zauważone dopiero po malowaniu. Pierścień LED wbudowany w nową szlifierkę przegubową doskonale oświetla obrabianą powierzchnię w odległości 50 cm od głowicy szlifującej. Pozwala to już na etapie szlifowania na usunięcie wad powierzchni, co eliminuje konieczność wykonania uciążliwych, czasochłonnych i kosztownych poprawek. Już podczas fazy testowej nowego PLANEXa rzemieślnicy byli zachwyceni tym, jak dobrze pierścień LED oświetla powierzchnię szlifowaną, działając jak reflektor – mówi Simon Gröger, menedżer produktu.

Ruch mimośrodowy dla perfekcyjnej powierzchni

Wymagania stawiane przez inwestorów dotyczące jakości powierzchni ścian i sufitów stale rosną, a efekty szlifowania muszą być perfekcyjne. Jednocześnie stosowane obecnie masy szpachlowe są coraz bardziej miękkie, co utrudnia uzyskanie wysokiej jakości powierzchni. Ruch mimośrodowy nowego PLANEXa sprawia, że jest to zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki temu ruchowi w krótkim czasie można uzyskać doskonałe powierzchnie bez wyżłobień i nierówności.

Regulacja siły odsysania

Odciążenie dzięki pracy bezpiecznej dla zdrowia

Dla Festool praca bezpieczna dla zdrowia zawsze była priorytetem. Dlatego nowa szlifierka PLANEX Festool jest wyposażona w ulepszony, regulowany system odsysania pyłu. Pozwala on na utrzymywanie narzędzia na ścianie oraz suficie przez podciśnienie wytwarzane przez odkurzacz i na odciążenie ramion oraz pleców, zwłaszcza podczas długiej pracy. – W poprzedniej szlifierce PLANEX regulacja zasysania nie była całkowicie intuicyjna. PLANEXa LHS 2 opracowaliśmy tak, aby przyssanie do powierzchni było mocniejsze i regulowane jednym pokrętłem. Ułatwia to codzienną pracę – objaśnia Simon Gröger.

Jedną dźwignią długość roboczą szlifierki Planex można szybko dopasowywać do wymagań operacyjnych

Prezentowaną
szlifierkę przegubową PLANEX LHS 2 225 EQI Festool można też indywidualnie dopasować do wysokości pracy dzięki możliwości zwiększenia jej długości roboczej do 2,1 m. Oznacza to, że nową szlifierkę PLANEX można stosować do szlifowania nawet wysokich ścian oraz sufitów. Dodatkowo inteligentny uchwyt T zapewnia większy zasięg i ułatwia pracę. Festool opracował też dla nowego PLANEXa bardzo łatwą i intuicyjną obsługę oraz nowy Systainer³ XXL zapewniający oszczędność miejsca i bezpieczny transport.

Perfekcyjnie dopasowany system

Podczas szlifowania płyt gipsowo-kartonowych i mas szpachlowych w trakcie montażu suchej zabudowy powstają duże ilości pyłu szkodliwego dla zdrowia. W połączeniu z odkurzaczem mobilnym CTM 36 E AC PLANEX oraz materiałem ściernym Granat szlifierka Festool PLANEX LHS 2 225 EQI tworzy jeden system, który zapewnia perfekcyjną jakość powierzchni oraz bezpyłową i przyjazną dla zdrowia pracę. Nowy układ otworów talerza szlifierskiego i krążka ściernego zapewnia nie tylko idealne rezultaty szlifowania, lecz także odsysanie na całej jego powierzchni.

Dzięki regulowanej sile odsysania PLANEX LHS 2 utrzymuje swój własny ciężar na ścianie lub suficie, a ramiona i plecy podczas szlifowania zostają odciążone

Bezawaryjność i długa żywotność

Festool wyposażył swoją nową szlifierkę przegubową PLANEX w bezszczotkowy silnik EC nowej generacji. Oznacza to brak konieczności wymiany szczotek węglowych. Dzięki temu szlifierka przegubowa jest trwała i bezawaryjna.

Pierścień LED sprawia, że nierówności na powierzchni są widoczne już podczas szlifowania. Eliminuje to konieczność czasochłonnych poprawek.

Cyfrowe rozszerzenie z aplikacją Festool Work

Nowa szlifierka przegubowa PLANEX LHS 2 225 EQI Festool jest w pełni kompatybilna z bezpłatną aplikacją Festool Work. Połączenie z nią daje dostęp do dodatkowych funkcji:
• sterowania oświetleniem (obsługa, przyciemnianie i indywidualna konfiguracja),
• aktualnego stanu (np. godziny pracy i temperatura),
• podręczników dotyczących obsługi urządzenia,
• wskazówek dotyczących zastosowań,
• powiadomienia push o błędach maszyny,
• zaleceń dotyczących odpowiedniego odkurzacza,
• zgłoszenia maszyny do gwarancji.
Dzięki szerokiemu zakresowi zastosowań i dodatkowym funkcjom nowa szlifierka przegubowa PLANEX LHS 2 225 EQI Festool rewolucjonizuje codzienną pracę przy szlifowaniu ścian i sufitów. Będzie ona dostępna w sklepach od 1 października 2020 roku w nowym Systainerze³ XXL oraz w zestawie z odkurzaczem mobilnym Festool CTL/CTM 36 E AC PLANEX (wraz z wężem PLANEX i nowym miejscem do odkładania narzędzia). Więcej informacji na stronie www.festool.pl.

 

Prosta obsługa: wąż ssący i przewód plug it można przymocować do uchwytu T

src="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2020/07/Festool_PLANEX_int-12.jpg" alt="" width="1100" height="734" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2020/07/Festool_PLANEX_int-12.jpg 1100w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2020/07/Festool_PLANEX_int-12-300x200.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2020/07/Festool_PLANEX_int-12-1024x683.jpg 1024w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2020/07/Festool_PLANEX_int-12-360x240.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px"/>

opr. HB (mat.Festool)