Rekordowe Targi Grupy PSB

W 14. Targach Grupy PSB, które odbyły się w dniach 2–3 marca w halach Targów Kielce, uczestniczyło 4350 firm, w tym 321 wystawców (producentów i ogólnokrajowych dystrybutorów materiałów budowlanych, akcesoriów, narzędzi, maszyn) oraz 389 partnerów (kupców Grupy PSB ze składów budowlanych, placówek PSB-Profi oraz sklepów PSB-Mrówka.

Podczas 14. Targów Grupy PSB w ciągu dwóch dni zawarto 13 tys. kontraktów o łącznej wartości 310 mln zł. To rekordowe wyniki, które są wyższe o 17% w stosunku do rezultatów ubiegłego roku. Jest to bardzo dobry prognostyk obecnej koniunktury, zwłaszcza w segmencie indywidualnego budownictwa mieszkaniowego.

/>   
Udziałowcy i partnerzy PSB są zgodni, że marcowe targi w Kielcach są swego rodzaju barometrem budowlanej wiosny. Zawarte kontrakty i zapisane w nich warunki pozwalają z dużym prawdopodobieństwem prognozować sytuację na rynku materiałów budowlanych w II kwartale 2016 r., a nawet w całym nadchodzącym sezonie budowlanym.

Po raz kolejny zima sprawiła inwestorom i budowlańcom miły prezent. Przychody Centrali PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych do sieci PSB, po dwóch miesiącach 2016 r., są wyższe o ponad 10% od analogicznego okresu roku poprzedniego.
Targi Grupy PSB były też okazją dla firm z branży narzędziowej do zawarcia korzystnych kontraktów. Dlatego licznie stawiły się one w Kielcach. Jak dowiedzieliśmy się, pobyt na targach zaliczają do bardzo owocnych.