Rekordowe targi Bauma 2016

Ponad 3 tys. wystawców z 58 krajów i 580 tys. gości z 200 państw to statystyki Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych i Górniczych Bauma 2016, które odbyły się w Monachium w dniach 11-17 kwietnia.

To był barometr przemysłu budowlanego
Przez siedem dni, na 605 tys. m kw. powierzchni targowej wystawcy m.in. z Austrii, Szwajcarii, Włoch, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rosji, Polski i Czech zaprezentowali swoje produkty i innowacyjne rozwiązania. Wśród goszczących na targach firm znaleźli się nie tylko europejscy giganci, ale również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji z całego świata, w tym z

Chile, Kanady czy Chin. Potwierdza to powszechnie chwalony przez wystawców globalny charakter wydarzenia.


Na pozytywną ocenę tegorocznych targów wpływ mają jednak nie tylko statystyki. Bauma, która promowała się hasłem „bicie serca naszej branży”, po raz kolejny udowodniła, że jest również doskonałą platformą do nawiązywania kontaktów handlowych i zawierania umów, co podkreślił m.in. Stefan Heissler, członek Zarządu Liebherr-International AG. Michael Heidemann, wiceprzewodniczący Zarządu Zeppelin Group. Dodatkowo zwrócił on uwagę na innowacyjność tegorocznych targów.

Wystawcy zgadzali się również co do tego, że wydarzenie, przygotowane z takim rozmachem i o takim zasięgu geograficznym, sprzyja nawiązywaniu cennych kontaktów i rokuje intratnymi umowami handlowymi. Masatoshi Morishita, dyrektor zarządzający i CEO Komatsu Europa, podkreśla: – To wydarzenie jest kamieniem milowym dla przemysłu. Te targi naprawdę napędzają całą branżę.


Doceniono najlepsze innowacje
Dni targowe poprzedzono rozstrzygnięciem konkursu Bauma Innovation Award 2016 na najbardziej innowacyjne produkty branży, a sześć firm i instytucji badawczych uhonorowano tą prestiżową nagrodą. Laureatem została m.in. firma Kramer Werke GmbH za ładowarkę kołową 5055E z napędem elektrycznym. Firma Ettlingen otrzymała nagrodę za urządzenie Sono-WZ, czyli ręczny analizator, który szybko i dokładnie mierzy poziom wilgotności w świeżym betonie. Z kolei firma LEONHARD WEISS GmbH & Co. KG otrzymała nagrodę za pilotażowy projekt niskokosztowej naprawy nawierzchni stalowego mostu, natomiast Wydział Budownictwa i Technologii Maszyn Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie nagrodzono za prace nad drukowaniem elementów betonowych w technologii 3D. Firmę Mecalac uhonorowano za nowej generacji koparkę mobilną. Do konkursu zgłoszonych zostało 100 innowacyjnych produktów.
– Co trzy lata Bauma daje nam niepowtarzalną okazję na spotkanie się z klientami z całego świata – podsumował targi John L. Garrison, dyrektor generalny i prezes firmy Terex Corporation. – Jako największe targi w naszej branży dają one doskonałą możliwość zaprezentowania nowych produktów i usług – ocenił. Kolejna, 32. edycja Baumy odbędzie się w dniach 8-14 kwietnia 2019 r. w Monachium.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments