Rekordowa edycja targów energetycznych ENERGETAB 2011

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, maszyny, aparaty i konstrukcje służące niezawodnemu wytwarzaniu oraz przesyłaniu energii elektrycznej czy bardziej efektywnemu jej użytkowaniu, prestiżowe nagrody i wyróżnienia oraz tłumy zwiedzających – tak w telegraficznym skrócie można podsumować Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2011.

 

Tegoroczna edycja imprezy była rekordowa zarówno pod względem liczby wystawców, jak i powierzchni zajętej przez ich ekspozycje. Pośród ponad 680 dostawców najnowocześniejszych produktów dla energetyki z kilkunastu krajów europejskich i Chin nie zabrakło globalnych korporacji, jak też najważniejszych polskich przedsiębiorstw z tej branży. Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz bardzo

wiele mniej formalnych, ale równie ważnych spotkań wystawców z ich klientami odpowiadającymi za poważne inwestycje i modernizacje przeprowadzane bądź przygotowywane w polskiej energetyce. Podczas targów odbył się też jeden z paneli międzynarodowej konferencji „Rozwój energetyki innowacyjnej – budowanie bezpieczeństwa energetycznego miast i gmin”. Podczas tego panelu przedstawione zostały mechanizmy modelowej współpracy pomiędzy firmami energetycznymi i jednostkami samorządu, która doprowadziła do budowy w Bielsku-Białej elektrociepłowni o wzorcowych parametrach efektywności energetycznej.

Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: od stacji transformatorowych, wyłączników czy rozłączników, po aparaty i systemy nadzoru, pomiarów i zabezpieczeń, maszty oświetleniowe i oprawy, zwłaszcza przystosowane do LED-owych źródeł światła, kable i przewody, urządzenia UPS czy pojazdy specjalistyczne dla energetyki. Spośród 52 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu targowego na wyróżniający się produkt, najbardziej prestiżowe wyróżnienie – puchar Ministra Gospodarki – uzyskał Instytut Automatyki Systemów Energetycznych z Wrocławia za „System do wykrywania i zapobiegania pożarom w kulowo-misowych młynach węglowych”.

Powierzchnia zajęta przez ekspozycje targowe przekroczyła 30 tys. m kw., co spowodowało, że zwiedzający nie mieli dość czasu, aby zapoznać się z wszystkimi interesującymi ich produktami. Stąd wielu wystawców zaproponowało organizatorom, by w przyszłym roku wydłużyć czas trwania targów do czterech dni. Na ten kolejny – już 25. ENERGETAB 2012 ich organizator – ZIAD Bielsko-Biała SA zaprasza w dniach od 11- 13 (14) września 2012.

 

      

             

    

     

   

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments