RĘKAWICE ROBOCZE STALCO

W katalogu Stalco w dziale odzieży i akcesoriów BHP pojawiły się nowe rękawice ochronne. Aż dziewięć nowych modeli poliestrowych i jeden skórzany zaspokoją potrzeby praktycznie każdej grupy użytkowników – od ogrodników przez budowlańców po mechaników samochodowych i pracowników przemysłu ciężkiego.

Wszystkie rękawice poliestrowe charakteryzują się zastosowaniem elastycznego materiału, który zapewnia wysoki poziom zręczności. Bezszwowy krój rękawic to z kolei gwarancja ochrony skóry przed podrażnieniami. Rękawice poliestrowe różnią się między sobą grubością materiału, a tym samym odpornością na ścieranie, przecięcia, rozdarcie, przebicie cięcie. W zależności od przeznaczenia część wewnętrzna i palce pokryte są różnymi materiałami (lateks, poliuretan, nylon), których zadaniem jest zagwarantowanie

pewnego chwytu, ochrony mechanicznej dłoni, a także przed skutkami działania substancji niebezpiecznych dla skóry (oleje, detergenty, kwasy). Wszystkie rękawice zakończone są w części nadgarstka ściągaczem, który zapobiega ich zawijaniu się i odsłanianiu ciała. Rękawice poliestrowe Stalco oferowane są w rozmiarach 7–10, a poszczególne modele z łatwością identyfikuje się na podstawie różnej kolorystyki.

rękawice PERFECT_ Latex FOAM_S-76311_skladak
Rękawice skórzane Stalco S-Skin Hard W przeznaczone są z kolei do prac, gdzie wymagany jest wyższy poziom ochrony dłoni przed obtarciami, zabrudzeniami, wilgocią czy wysoką temperaturą. Są one wykonane z miękkiej, naturalnej, całodłonicowej skóry licowej, bez zastosowania wewnętrznej wkładki. Są przyjazne dla skóry i świetnie wchłaniają pot. Rękawice zapewniają wysoką zręczność i pewny chwyt, w czym pomaga gumka ściągająca mankiet i zapobiegająca zsuwaniu się odzieży podczas pracy. Rękawice skórzane Stalco doskonale sprawdzą się w pracach budowlanych, przemysłowych, montażowo-instalacyjnych i będą chętnie używane przez mechaników czy operatorów różnych maszyn oraz urządzeń. Są dostępne w rozmiarach 9–11.

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments