Rękawice robocze i ochronne Vorel

Rękawice robocze i ochronne należą do najpowszechniej stosowanych ochron osobistych. Głównie z tego powodu, że dłonie są najbardziej narażoną częścią ciała podczas wykonywania praktycznie każdego rodzaju pracy. Właściwy dobór rękawic do rodzaju wykonywanych czynności to gwarancja bezpieczeństwa.

W ofercie marki Vorel znajdziemy zarówno rękawice robocze (modele GCLA06 – indeksy 74087, 74088, 74089 i GCNI06 – indeksy 74152, 74153, 74154), które zabezpieczają tylko przed zabrudzeniem dłoni substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia, jak i rękawice ochronne (74142), których głównym zadaniem jest ochrona dłoni i przedramienia przed zranieniem lub przeniknięciem

przez skórę szkodliwych substancji. Oba modele rękawic roboczych Vorel wykonane są z poliestru, przy czym w modelu GCLA06 jako warstwę powlekającą zastosowano lateks (elastyczny materiał odporny na ścieranie i rozdarcie), a w GCNI06 gumę syntetyczną nitryl (materiał elastyczny, odporny na benzynę, olej napędowy, parafinę, rozpuszczalniki, smary, itp.). Rękawice z lateksem charakteryzują się chropowatą strukturą, która zapewnia bardzo dobry chwyt, nie powodując usztywnienia rękawicy. Sprawdzą się świetnie w pracach budowlanych, transportowych, porządkowych, ogrodniczych czy rolniczych. Z kolei model z nitrylem jest gładki, przez co idealne nadaje się do wykonywania czynności wymagających dużej łatwości operowania dłońmi (prace mechaniczne, ślusarskie, montażowe). Oba modele rękawic roboczych zostały wykonane zgodnie z normami EN388 i EN420 i są oferowane w rozmiarach 8, 9 i 10.

Z kolei rękawice ochronne Vorel 74142 są oferowane tylko w jednym uniwersalnym rozmiarze 10. Model ten został w całości zanurzeniowo powleczony nitrylem, który chroni dłonie przed smarami, olejami, tłuszczami i węglowodorami. Gruba warstwa syntetycznej gumy zapewnia także doskonałą ochronę mechaniczną – rękawice są odporne na ścieranie, przetarcia czy tez przebicia. Wykonano je zgodnie z normami EN388 i EN420. Przeznaczone są głównie do ciężkich prac w przemyśle samochodowym, mechanicznym, odlewniczym, stalowym, do prac w budownictwie, przy produkcji części metalowych lub z tworzyw sztucznych, dla służbkomunalnych.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments