RĘKAWICE OCHRONNE LAHTI PRO DO PRAC PRECYZYJNYCH

Doskonałe wzornictwo oraz profesjonalne podejście do produkcji pozwoliło marce Lahti Pro w ciągu niespełna dziesięciu lat wypracować liczącą się pozycję na polskim rynku produktów chroniących zdrowie i życie pracownika. Udział w tym sukcesie ma także fakt, że wyroby Lahti Pro zwiększają komfort pracy oraz skracają czas niezbędny do wykonania powtarzalnych czynności.

 

Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku dwóch ciekawych modeli rękawic ochronnych wykonanych ze skóry syntetycznej, a przeznaczonych do wykonywania prac wymagających dużej manualności. To znaczy takich, w trakcie których zachodzi konieczność operowania drobnymi elementami, takimi jak na przykład niewielkich rozmiarów śruby i nakrętki. Jak powszechnie wiadomo, tradycyjna

rękawica założona na dłoń ogranicza zdolności percepcyjne zmysłu dotyku. Informacje trafiające do mózgu są zniekształcone, nie do końca odzwierciedlają np. faktyczną siłę nacisku czy masę trzymanego w palcach przedmiotu. Najczęściej niezbędnym staje się zdjęcie jednej rękawicy i wykonanie pracy precyzyjnej odkrytą dłonią. Generuje to niepotrzebną stratę czasu oraz naraża niebiorącą w czynności pozostałą część dłoni na możliwość przypadkowego skaleczenia lub otarcia. Aby się przed tym uchronić, można skorzystać ze specjalnych rękawic ochronnych Lahti Pro przeznaczonych do prac manualnych.

Model L2806 to konstrukcja pozbawiona końcówek palców poniżej kostek. Po założeniu takiej rękawicy wewnętrzna i zewnętrzna część dłoni jest chroniona, natomiast odkryte końcówki palców pozwalają operować drobnymi elementami. Dodatkowym atutem tych rękawic jest zastosowanie od strony chwytnej specjalnych poduszek amortyzujących i tym samym skutecznie chroniących dłoń przed powstawaniem odcisków. Ten model rękawicy sprawdzi się także w czasie pracy w bardzo ciepłe dni, kiedy zależy nam na ochronie, a z drugiej strony chcemy zwiększyć komfort cieplny i umożliwić dużą cyrkulację powietrza, która skutecznie odprowadza nadmiar ciepła na zewnątrz. O zapoconej dłoni możemy z całą pewnością zapomnieć.

Bardziej zaawansowanym technologicznie jest model L2812. Tutaj końcówek nie mają tylko trzy palce – te odpowiedzialne za chwytanie drobnych przedmiotów. Nakręcanie małych nakrętek jest zdecydowanie bardziej wygodne niż w tradycyjnych pięciopalczastych modelach.

JCh
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments