RĘKAWICE LAHTI PRO NA ZIMĘ

Chowanie w rękawy, zacieranie czy chuchanie – metod na rozgrzanie zmarzniętych dłoni jest kilka. Żadna z nich nie działa jednak dłużej niż przez chwilę. Mówią, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, a najskuteczniejszą receptą na mróz doskwierający dłoniom jest założenie ciepłych rękawic.

Dłonie to część ciała bardzo wrażliwa na niskie temperatury. Dzieje się tak za sprawą dosyć cienkiej skóry i peryferyjnego położenia kończyn w strukturze ciała. Organizm traktuje dłonie trochę po macoszemu. Gdy jest zimno, uznaje, że czas chronić przed

wychłodzeniem organy wewnętrzne i ogranicza przepływ krwi do najdalej położonych części ciała i tym samym minimalizuje dostawy ciepła. Do największych wrogów dłoni zaliczają się: niskie temperatury, deszcz i śnieg oraz przenikliwy wiatr, czyli warunki atmosferyczne, z którymi mamy do czynienia przez kilka miesięcy w roku.
Dzięki bogatej ofercie polskich producentów odzieży roboczej każdy, kto musi swoją pracę wykonywać w mroźne dni, może zaopatrzyć się w najlepiej pasujący do potrzeb, model ciepłych rękawic roboczych. Kilka bardzo ciekawych propozycji znajdziemy w ofercie polskiej marki Lahti Pro. Do wyboru mamy bowiem aż 12 modeli idealnych do prac w mroźne dni.


Możemy wybierać spośród rękawic zarówno pierwszej, jak i drugiej kategorii bezpieczeństwa, rękawic ze skóry koziej, syntetycznej oraz powlekanych lateksem. Funkcje termoizolacyjne spełnia, w zależności od modelu, poliester bądź akryl. Są to materiały dobrze chroniące przed zimnem, przy czym akryl robi to lepiej. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając rękawice do pracy w przenikliwym zimnie. W takim przypadku warto sprawdzić, czy dany model spełnia wymagania normy EN 511. Odnosi się ona do rękawic, które zapewniają ochronę przed utratą ciepła na drodze konwekcji i przewodzenia do wartości temperatury równej -50°C. Dotyczy to rękawic stosowanych zarówno w warunkach otwartej przestrzeni, jak i w zamkniętych przestrzeniach w działalności przemysłowej. Bardzo ciekawą propozycją, którą znajdziemy w ofercie Lahti Pro, są rękawice zimowe oznaczone jako L2511. Dzięki polarowej podszewce skutecznie chronią przed zimnem, odczuwalnie nie zmniejszają manualności oraz, co najważniejsze, posiadają zabezpieczenie przed przenikaniem wody. Dzięki specjalnej wkładce znajdującej się między materiałem zewnętrznym a ociepliną wilgoć z zewnątrz nie ma kontaktu z dłonią. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort użytkowania.


J.Ch.(Profix)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments