Regulowane dociski kolanowe BESSEY – wyjątkowo szybkie i elastyczne

Regulowane dociski kolanowe BESSEY łączą innowacyjną technologię z najwyższą jakością, umożliwiając szybkie i dokładne mocowanie obrabianych elementów. Mają regulację siły mocowania i zastępują liczną gamę tradycyjnych ścisków. Są znacznie prostsze w obsłudze od klasycznych narzędzi. Dlatego doskonale sprawdzają się w zakładach rzemieślniczych i produkcyjnych o małej lub średniej skali. Ekonomizują wytwarzanie narzędzi, form i akcesoriów oraz prototypowanie, jak również obróbkę drewna itd.

Rodzina regulowanych docisków kolanowych BESSEY, wprowadzonych na rynek w 2011 r., obecnie składa się z narzędzi z dociskiem pionowym i poziomym wyposażonych w pionowe, poziome lub

kątowe podstawy oraz ramiona pionowe albo poziome. Wraz z nimi BESSEY z sukcesem wprowadził szybką automatyczną regulację dostosowującą dociski do przedmiotów o różnych wymiarach. Dzięki niej regulowane dociski kolanowe BESSEY umożliwiają mocowanie elementów o różnej grubości z praktycznie taką samą siłą mocowania, bez tracenia czasu na ręczne ustawienie śrub mocujących, co ma miejsce podczas pracy tradycyjnymi ściskami. Bezstopniowa regulacja zakresu zacisku dla pionowych i poziomych docisków wynosi do 35 mm, zaś dla docisków poziomych z ramieniem poziomym – do 13 mm. To oznacza olbrzymią oszczędność czasu, która daje duże korzyści od pierwszego użycia tych narzędzi. Dzięki automatycznej regulacji dociski BESSEY mogą być stosowane do pięciu razy szybciej od konwencjonalnych tego typu narzędzi. Siła ich mocowania jest też regulowana, ponieważ nie wszystkie zastosowania lub materiały wymagają maksymalnego docisku. Wartość tej siły wynosi do 1100 N dla modeli z małej serii lub do 2500 N dla narzędzi z serii dużej. Dzięki regulowanej śrubie znajdującej się w przegubie siła mocowania może być dobrana dokładnie do obrabianego elementu bez użycia narzędzi. To umożliwia mocowanie delikatnych materiałów, takich jak elementy fornirowane czy malowane.

Wszystkie regulowane dociski BESSEY mają ruchomą stopę dociskową z wymienną osłonką w kształcie kapselka wykonaną z tworzywa sztucznego zamiast konwencjonalnego łba śruby z gumową nakładką. Takie wykonanie omawianych docisków zapewnia dokładne i delikatne mocowanie obrabianych materiałów. Mocna i sztywna konstrukcja z wysokogatunkowej blachy gwarantuje długą żywotność omawianych narzędzi, a wysokiej jakości ergonomiczna 2-komponentowa rękojeść jest odporna na działanie oleju. Otwory wykonane w podstawach docisków dostosowano do śrub mocujących wykonanych w systemie metrycznym i calowym, co zapewnia szybki montaż docisków na różnych stołach warsztatowych czy obrabianych elementach. W zależności od modelu dociski kosztują od 21 do 23,50 euro (netto).

Reasumując, regulowane dociski BESSEY to narzędzia dla profesjonalistów, którzy cenią sobie dużą efektywność obróbki i ciągle szukają rozwiązań zwiększających wydajność pracy i pozwalających oszczędzać czas oraz pieniądze.

  

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments