REGENERACJA DIAMENTOWYCH WIERTEŁ KORONOWYCH W FIRMIE ADIAM

W poprzednim wydaniu „Gazety Narzędziowej” opowiedzieliśmy o diamentowych wiertłach koronowych produkowanych przez firmę Adiam z Wrocławia. W swojej ofercie wśród wielu innych produktów z zakresu techniki diamentowej ma ona także usługę regeneracji wierteł koronowych.

Na naszym rynku nadal popularna jest regeneracja koronowych wierteł diamentowych. Jeśli jakość ich „rury” (bez uszkodzeń mechanicznych i odkształceń) na to pozwala, możemy mieć wiertło koronowe nawet do połowę taniej. Dlatego korpus wierteł najpierw musi być poddany ocenie jakościowej, podczas której określa się grubości jego ścianek. Sprawdza się, czy nie ma uszkodzeń mechanicznych w postaci pęknięć i trwałych odkształceń. Jak też czy wiertło zachowuje osiowość i nie

ma „bicia” oraz innych uszkodzeń wpływających na jakość zregenerowanego narzędzia. Jeśli wszystkie jego parametry są poprawne, możemy poddać je regeneracji. Zaczynamy od usunięcia pozostałości segmentów i wyrównaniu powierzchni czołowej wiertła, następnie wycinamy „gniazda” pod segmenty i przystępujemy do procesu łączenia ich z korpusem wiertła. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu poszczególnych elementów możemy połączyć segmenty robocze z korpusem wiertła za pomocą lutu srebrnego.

 

Copia di Copia di DSC02361
Podczas tego procesu możemy otrzymać pełnowartościowe narzędzie z odpowiednio dobranymi segmentami do konkretnego procesu technologicznego. Adiam oferuje kilka typów segmentów, dzięki czemu bez trudu można otrzymać narzędzie przeznaczone do materiałów o różnych twardościach. Różnorodne rozwiązania i szeroka gama segmentów diamentowych pozwalają na wykonanie zregenerowanych wierteł dla różnych segmentów rynku. Firmy usługowe bądź instalatorzy często podkreślają w produktach oferowanych przez ADIAM korzystną relację ceny do wydajności. Producenci elementów prefabrykowanych i firmy świadczące usługi, zajmujące się zawodowo tylko wierceniem i cięciem betonu, w dzisiejszych czasach zwracają bardzo dużą uwagę na czas pracy i żywotność narzędzia. Dzięki szerokiemu spektrum możliwości pod względem rozmiarów i typów firma Adiam indywidualnie podchodzi do klientów i może regenerowane wiertła „skroić na ich miarę”.

MZ (Adiam)

 

DSC02198 copia

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar